Help - Search - Members - Calendar
Full Version: targuri auto?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Adi52116
Ce parere aveti despre targurile auto din ardeal ...gen brasov, mures?
Am inteles ca preturile sunt mai k si oamenii mai cinstiti..?
10x
pretorian
Eu unul nu am parerea asta, peste tot sunt samsari asa ca trage si tu concluzia biggrin.gif
robert
Samsarii sunt samsari si daca sunt din Bucuresti,Brasov,Satu Mare,etc.Si cei din Germania, in special turcii,bulgarii,rusii,tot te pacalesc la km,masini revopsite,defecte,ca nu s-a inventat smecheria la romani.Preturile este posibil sa fie mai scazute,nu cu mult evident,dar calitate masinilor este aceeasi.Cele mai frecvente trucuri sunt km dati inapoi si reposirea unor elemente lovite la masina.In Vitan de exemplu 99,99% din masinile SH importate nu au km reali.
Adi52116
deci sa inteleg ca varianta optima in cazul in care vrei sa-ti iei o masina k este sa mergi in vest cu unul care se ocupa de masini si sa vezi pe ce dai banii..???

cam cat e comisionul unui caraus din asta:D??
Lucas
Iti spun eu cum e (ca sunt din Ardeal). In Baia Mare este un targ auto. DOAMNE fereste sa cumperi o masina de acolo. In general sunt masini frumoase dar......cam 85% sunt samsari. Kj-ul dat inapoi, chituite, revopsite etc. Nu zic. Am vazut si masini de la oameni cinstiti dar e un risc enorm. Chiar ieri am fost in Apa (o localitate din Satu Mare unde s-a facut pe marginea unui lac o plaja, baruri etc. super fain) si stateam la o terasa, in spatele meu erau 6 samsari dintre care unul vorbea la telefon cu alt tovaras de al lui si zicea : "Adu-o tu incoace ca o vindem noi la fraieri. Las ca o chituiesc eu. E o.k. masina. Da ce motor are? Da? Trage cat de cat? Atunci e o.k. Las ca e bine. Adu-o tu numa" Masina trebuia adusa din "tari straine".
Deci.....mare atentie. Si in Ardeal e tot Romania.
pretorian
numai ca si afara daca o iei tot din targ e la fel ca si aici caci turci arabi si rusii care domina piata sh de acolo fac aceleasi smecherii ca ai nostri, deci ceva sigur ar fi sa cumperi direct de la persoana de acolo, daca stii pe cineva binenteles, asa e cel mai sigur.
TDiFan
QUOTE(pretorian)
deci ceva sigur ar fi sa cumperi direct de la persoana de acolo, daca stii pe cineva binenteles, asa e cel mai sigur.



tu iti dai seama ce vb????????? tu niciodata nu o sa ajungi sa cumperi o masina de la un proprietar personal de dincolo... sau daca reusesti o sa iti blestemi zilele ... doarece ei nu iti fac nici un act.... adica eur1... numerele si asigurarea... iar masina nu tre sa cumperi numai de la "persoana de acolo" ca si intre turci sau arabi sau alte natii gasesti oameni de incredere de parca romanii nu sunt de incredere dar depinde de atitudine....
robert
De ce sa nu poata cumpara masina direct de la proprietar?Eu in 2000 am adus un Vento cumparat de la ziar, de la proprietar.Am platit 200 de marci unui roman de acolo si a mers cu mine peste tot sa-i fac actele.Problema cu proprietarul e alta:nu poti sa-ti recuperezi VAT-ul pentru ca nu-ti da factura, ca un parc auto.
Stefanescu48906
Nu stiu sa citesc regulamentul!
robert
Da si tu un clik aici: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=1172
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.