Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Clio expresion 1.4 8v sau cielo executive full?!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
dumitrescu51785
Intre un renault clio expresion 1.4 8v si cielo executive lpg full, avand in vedere atat avantajele cat si dezavantajele fiecareia ce ar alege un cunoscator?
Se poate pune problema comparatiei?
Pentru un 15000 km/an din care 15%afara.
costin48132
te sfatueisc sa mai astepti putin ca apare clio 2005,intre cele doua de care ai amintit tu as merge pe cielo e mai spatioasa,ca design nu cred ca trece clio cu mult peste dar tre' sa ai in vedere si faptul ca cielo are 10 ani pe piata.......grea alegere
Liviu51258
cielo spatioasa? ar trebui sa stai in spate.
dumitrescu51785
Ma intereseaza comparativ fiabilitatea, dotarile, hibele, intretinerea (cost, calitatea si disponibilitatea service-urilor din RO) celor 2 modele.
Ca design cielo ar fi de preferat (pererea mea).

Si ar mai fi o intrebare...eu ma cam uit la cele 2 modele, la banii astia(9500e ddp), un "cunoscator" (da' sa nu inceapa ca la banii astia nu'ti poti lua o "masina), ce masinuta ar achizitiona (argumente)?

Ufffffff...este asa greu sa alegi ceva cand esti la limita cu banii si tre' sa faci un compromis ("o sa iau modelul asta pana o sa-mi permit sa-mi iau modelul ala pe care o sa-l schimb cu "masinutza la care visez")...ma intreb, dupa "masinutza la care visez" ce o sa urmeze?! :angel:

..."lumea" zice ca sunt prea dificil in alegeri

Multumesc anticipat.
James Kilowatt
QUOTE(Liviu51258)
cielo spatioasa? ar trebui sa stai in spate.



Clio e mai breaza?! LA capitolul "confort in spate" dacia berlina il surclaseaza biggrin.gif Ma plang de confort pana si eu, care am sub 1.80.

Din pacate nu am date, dar daca cielo ar fi la fel de fiabila, as alege cielo.
Toni51677
Ca fost posesor iti recomand Cielo. Am avut pana de curand un Cielo Executive fara GPL si pot sa-ti spun ca in trei ani (doua drumuri afara) in afara de revizii nu am mai facut nimic. O revizie te costa cam 3500000. Am condus si Symbol al unui prieten si tot Cielo iti recomand.

Plusuri si minusuri (Clio am condus o singura data deci un posesor de clio poate sa-ti dea mai multe informatii)

Plusuri Cielo:
Intretinere mai ieftina
Fiabilitate ridicata
Pozitie sofer mult mai confortabila ca la clio (eu am 1'85)
Se aseaza mult mai bine pe sosea
Tabla mai buna
Mai frumoasa

Minusuri Cielo:
Situatie incerta Daewoo Craiova
Tehnologie mai invechita
Este 100% romaneasca acum
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.