Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ford ka vsopel corsa c vs fiat punto vs peugeot 206
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Sebastian50312
Sfaturi idei si pareri
madalina
Ka - out. E o clasa mai mica decat restul. Din clasa celorlalte face parte Fiesta.
Sebastian50312
ka out!!!mersi!!!! aveam nevoie de un sfat.Care sa o aleg pte nevasta
mea dintre astea 4
madalina
Ti-am explicat ca Ford Ka este dintr-o clasa mai mica decat restul, iar, in mod normal, o comparatie se face intre masini din aceeasi clasa. Daca vrei un Ford, Fiesta ar trebui sa intre in comparatie.

Vrei o comparatie generala? Nu daui si tu niste informatii de genul motorizare, dotari, timp de livrare etc?

Eu pot sa-ti laud mult si bine Corsa 1.4 a mea, iar tu sa iei Corsa 1.0 Essentia si nu au mai nimic in comun...

Ai fost extrem de zgarcit cu cuvintele, asa am fost si eu!
Sebastian50312
Motorizari 1.4 bineinteles!!pai 1.0 nu e motor e jucarie.by the way!! nu prea sunt vorbaret din fire
G e o r g e
QUOTE(Sebastian50312)
Motorizari 1.4 bineinteles!!pai 1.0 nu e motor e jucarie.by the way!! nu prea sunt vorbaret din fire


daca vrei informatii trebuie sa dai informatii !

incearca sa fi mai vorbaret , te ajuti pe tine .
Sebastian50312
as dori o comparatie generala......oricum o i-au second
madalina
Ca sfat general, masina despre care ai cele mai multe informatii reale, cea mai noua, cea mai ingrijita, cu dotari si motorizare ce corespund criteriilor tale!

Ah, important: depinde si unde faci serviceul pentru ele! Nu orice mecanic se pricepe la orice, pentru unele operatiuni chiar ai nevoie de un service specializat!

Off-topic:
Conjuga verbul "a lua"!
costin48132
Tu vorbesti de achizitia unei masini second,eu vroiam sa-ti spun sa mai astepti putin ca iese noul 206 care e mult peste concurentele din clasa sa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.