Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ulei negru la Clio 1,5 dci la numai 5.000 km
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Laur007
E normal sa fie asa de negru dupa 5.000 km, iar cei de la Renault nu vor sa-l schimbe decat la 15.ooo ?
cosmin45741
e f normal, la diesel si la motor nou..stai linistit
Laur007
E adevarat ca nu am mai avut diesel pana acum, deci pot merge linistit pana la 10.000 km ? ( pt. ca mi-au spus de la Renault ca-l pot schimba daca merg mai mult in oras ).
cosmin45741
intereseaza-te ce ulei ai?
in mod normal un ulei full poate tine si 20000..
ce-i drept e motor nou si o sa aiba ceva span prin el...
e bine de schimbat la 5-10000, dat fiind faptul ca e primul schimb...
Sebastian50312
orice motor diesel innegreste uleiul!!!!e normal nu e o defectiune si nu trebuie schimbat.de ex la un peugeot 1.4 hdi uleiul se schimba la 15.000km
James Kilowatt
Si la punto multijet la 30.000km smile.gif
AZAZEL
QUOTE(Laur007)
E normal sa fie asa de negru dupa 5.000 km, iar cei de la Renault nu vor sa-l schimbe decat la 15.ooo ?



fa un experiment!!!

dupa ce schimbi uleiul, vei vedea ca dupa 500-1000 km, uleiul proaspat este aproape la fel de negru ca cel ce l-i dat jos anterior.
Laur007
Pana la urma daca-si mentine proprietatile poate avea orice culoare, important este sa nu strice motorul ... deja am inceput sa bat campii ... oricum m-am linistit si multumesc celor care mi-au sarit in ajutor !

arigato.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.