Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Scenic, Corolla Verso sau Seat Toledo sau Xsara Picasso?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
d-9
Eu caut o masina de familie, un monovolum. Nu ma pot hotari intre mai multe variante... de Xsara Picasso va intrebam zilele trecute, pret bun, insa la finalul ciclului... si m-as oftia sa iasa la anul modelul nou si eu sa-l am p-asta vechi..

Altfel... doresc evident un pret ok, dar daca toate se invart pe acolo... voi ce parere aveti?


Mutzam, astept pareri!

Dixie
Cornel2
nu sunt sigur dar seat toledo nu este monovolum... blink.gif altfel imi place masina!Eu unu as fi intre toledo si Scenic!Imi plac formele...chit ca toledo s-a cam luat dupa Velsatis :angel:
CPI
Corola Verso are avantajul celor 7 locuri fata de celelalte 2 propuse de tine. Plus fiabilitatea recunoscuta. Cit priveste design-ul, eu zic ca e cea mai interesanta Toyota de familie (nu vorbim de sportive). De fapt, e singura Toyota la care imi place design-ul. Are si minusuri totusi, ampatamentul f. mic pt. cele 7 locuri - 2,60m. Rezulta un spatiu mic fata de Grand Scenic, Touran si noul (si vechiul) Zafira, toate din aceeasi clasa si disponibile in configuratii de 7 locuri.

Eu te sfatuiesc sa alegi dintre cele de care am pomenit eu mai sus. Toledo nu e chiar monovolum. Nu e nici o masina clasica de clasa compacta, e intre. De la Seat Altea e monovolumul, are design interesant dar cam atit. Nu 7 locuri, pretul mare e justificat prin "sportivitate" dar motoarele sint aceleasi de pe Touran..., spatiu mult mai mic decit la cele de mai sus.

Picasso e intr-adevar pe final, o sa isi piarda mai mult din valaore la revinzare decit un model actual.

Vezi daca ai nevoie de 7 locuri/protbagaj f.mare, da o tura cu fiecare, incearca sa te stabilesti la 2 din ele si negociaza apoi cu fiecare. O sa mai poti scoate un 10%, poate chiar mai bine.

Succese!
d-9
Revin cu o intrebare... aveti vreo parere despre Ford Focus C-MAX?

Ca ma tenteaza cel mai tare! Prietenii mi-au spus ca e cea mai fiabila masina... Focus...

E ok C-MAX?


Dixie
costin48132
Si eu merg pe toyota, mi se pare mie ca fata de celelalte are o personalitate mai impunatoare, iar family car este numai buna
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.