Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cat costa culoarea
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Edi45845
Dupa ce am studiat ofertele de masini sh :coffee: am descoperit un lucru interesant:masinile negre sunt mai scumpe. :thumbdown: De ce oare?Adica atunci cand iei o masina de noua toate culorile costa la fel cu exceptia celor cu pearl efect.
Totusi la sh aceiasi masina cu aceleasi notari si din acelasi an costa diferit in functie de culoare.E adevata aceasta obervatie a mea sau doar mi se pare mie? blink.gif beer.gif drunk.gif
madalina
Ti se pare!
TDiFan
culoarea negra nu domina in general... doar la cat limuzine premium(ex. passat, audi etc.) la celelalte domina in general argintiu metal sau albastru metal.... iar la diferenta de culori hmm.... albul si rosul sunt cele mai ieftine culori.... adica cu aprox 500-1000 euro dif fata de argintiu, albastru... si depinde si de masina....
Sebastian50312
Nu stiu daca ai observat!!1Cand mergi sa iti cumperi o masina noua o vopsea metalizata te mai costa vreo 200 si ceva marunt(euro)indiferent daca e negru sau nu
G e o r g e
"coloarea neagra e mai scumpa"

este doar impresia ta !
robert
Aici Edi are un pic dreptate.Un Passat SH de ex va avea pret mai scazut daca e alb sau rosu, si mai ridicat daca e argintiu albastru metalizat sau verde inchis.E valabil si la Octavia.Cel mai scump este negru, pentru ca e cel mai cautat.La fel si la Audi sau Mercedes.Am observat si io asta, care cotrobai prin toate site-urile de masini sh de la noi si pe multe de afara.Un Matiz in schimb de ex se vinde cel mai bine rosu.Mi-a spus un prieten care se ocupa.La Opel Astra se vinde cel mai bine albastrul metalizat.Vb deci de piata sh.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.