Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dedra '98 3000 euroi
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lancia
James Kilowatt
Am pus ochii pe o Lancia Dedra din 1998, motor 1.8 16 V 131 CP, VVT, 62000 km. Paranteza. Sper sa fie reali, masina e vanduda de un dealer Lancia. Inchis paranteza

Clima automata, piele, computer de bord, faruri de ceata si tot restul de prostioare 3000 euroi.

Din cate am inteles nu e un model cu probleme de fiabilitate, totusi as vrea sa stiu daca cineva are experiente la prima mana.

Daca se poate, as vrea sa stiu daca se poate pune LPG pe ea. Se pupa instalatiile montate de diverse garaje profesioniste, cu VVT-ul? Initial nu m-a tentat, suspectam un motor depasit si gurmand, insa cand am vazut de vvt mi s-au aprins becurile. In plus, acelasi motor e inca in vanzare la Punto HGT de exemplu si daca Fiat il tine in continuare pentru mine inseamna ca e un motor performant pe bune.
SSARG
Se spune ca GPL se preteaza f.f. bine pe aceste motoare. Nu stiu exact daca au pus si din fabrica GPL.
valentin61530
la acesti bani sigur este ceva putred, nu te baga. Ori motorul este de domeniul trecutului ori a fost rasturnata, ceva este. Daca toti am gasi masini din 98 la 3000 E, cu multe dotari, ce bine ar mai fi...
ctin64461
la pret pare super. sint in italia si am tot o lancia dedra insa din 95 la fel-clima, full electric, etc, parerea mea e ca lancia nu e o marca cunoscuta la noi, insa probabil putini stiu ca aici e considerata varianta de lux a concernului fiat. masina mea are 120.000km cu carte service, motorul e 1.6 insa cu 8 valve, e posibil ca km tai sa fie reali, insa la 1.6 cu 16 valve s-ar putea sa iti consume. despre gpl sint convins ca se preteaza, aici am vazut multe masini cu gpl, de fapt italienii au si scos gpl-ul.
alex64783
am lancia dedra de destul de mult timp si e o masina super problema e ca e din 1990 si o dau tot cu 3000 deci .... ai mare grija ca nu suna prea bine 98-3000 euro....
SSARG
3000 de euro o Dedra din '98 in BELGIA!!!
In Romania ofer eu o Dedra din '95 cu 3700!
alin84025
am si eu o Dedra din 92,si eu o vand ieftina,1000 E neg.Are o mica defectiune la motor si e putin stearsa pe partea dreapta,ambele usi.Climatronic,jenti alu!Toate extrasele.Deci aia din 98 nu e chiar atat de ieftina dar si aia are sigur o mica problema!?!?
Damian53219
poze, ceva? blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.