Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina noua in 10500-10800 Euro DDP!! dar .. de care?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
r4mp
Salut tuturor,

Am ajuns si eu la momentul acela in viata fiecarui sofer , cand trebuie sa isi cumpere prima masina :angel:
Intrebarea este : de care?
Ce imi doresc este o masina in 2 usi motorizare 1.2 - 1.4 benzina 60 - 80 cp , aer conditionat (sau trapa), geamuri electrice , bari in aceeasi culoare cu masina ( detest cele negre ) , airbag`uri sofer + pasager , si cam asta ar fi ca optionale blink.gif a da... am uitat de chestia aia numita plata .. banii jos pana in 10800 cu toate taxele.
Din cate am cautat eu, variantele sunt : Ford Fiesta , Fiat Punto , Peugeot 206 , Chevrolet Kalos , Citroen C2 , Opel Corsa , Renault Clio , Volkswagen Polo ( desi cu aer conditionat cam depaseste bugetul) , Toyota Yaris.
Astept pareri , raspunsuri , solutii , sau daca mai sunt si alte modele in 10800 E

Si mai am o nelamurire ( si sper sa nu fiu dezamagit ) preturile afisate DDP sunt cu tva inclus sau nu? :bash: blink.gif
madalina
Oretul DDP= pretul cu toate taxele incluse, pretul cu banii jos, TVa inclus, accize, taxe daca e cazul, comision vamal etc
r4mp
biggrin.gif huh! multzumesc pt ushurare blush.gif si totushi .. pareri ceva? :ban:
V l a d
se muta la versus
Mojito
Mitsubishi Colt 1.3 .
In jur de 10.800 Euroa DDP.
Fabricata in Olanda.Scutita de taxe vamale.
A fost la un moment dat una din optiunile mele.
Trece-o pe lista si nu uita sa faci citiva km.cu fiecare inainte de a te decide.
r4mp
blush.gif ok , o sa`l trec pe lista .. mc
catalin51707
seat ibiza !
r4mp
Frumos si ibiza , dar la dotarile care le vreau eu trece lejer de 11000
catalin51707
pai iti spun eu ce are mea (ibiza de 1.2 64cp) in afara de dotarile standard
abs
geamuri electrice pe fata,
cd cu mp3
ac semiautomat
proiectoare
alarma viper
inchidere centralizata cu telecomanda
dublu airbag
pretul DDP f putin peste 11.000
daca vrei de 1.4 mai adaugi cateva sute de euro
r4mp
blink.gif vad ca vizualizari la subiect sunt .. dar cam putzine comentarii sad.gif

mai multa activitate pls :argue:
Forbes49937
Salut VALi...deci cam in aceiasi situatie am fost si eu...Ce-am gasit dupa multe cautari in pretul tau sunt in general masini din clasa mica.Ca modele:
-ford fiesta .benzina 1.4 sau diesel 1.3(parca)
-opel corsa Diesel 1.3 70cp..eu cred ca e super
-opel corsa benzina
-fiat albea- 1.2 benzina 80cp!!...si e clasa compact-medie
-renault clio-benzina si diesel 1.5 80cp---daca iti place cred ca e cel mai dotat
-kalos -doar daca iei leasing
-ar mai fii C3 --te duce in 11000 sau 11400 diesel parca...
-hyundai accent -benzina sau diesel - ff laudat-dar tot cu leasing
-seat ibiza- motor f mic.

Cam astea cred ca sunt..nu cred ca am mai uitat ceva.Oricum preturile lor sun aproximative ..conteaza si cam cat negociezi.Personal din astea cred ca as merge pe C3 (retine ca nu stiu ce preturi sunt la c1 si c2 ..posibil chiar mai mici) dar c3 mi se pare nici prea mic nici prea mare ...si pret bun la diesel...
r4mp
ok .. ca sa simplificam lucrurile , am mai restrans lista

Citroen C2 SX 1.4i 75 cp ~ 11.000 E DDP

- airbag-uri laterale

Ford Fiesta Comfort 1.4 Duratec 80 cp = 10700 E DDP

- radio CD cu 4 difuzoare

Renault Clio Prima 1.2 75 cp = 10769 E DDP

Opel Corsa Enjoy 1.2 80 cp ~ 11200 E DDP


toate modelele sus mentzionate sunt in 2+1 usi , motorizari pe benzina si au ca optionale sau standard:

- aer conditionat manual
- geamuri electrice
- airbag-uri shofer + pasager
- scaun shofer reglabil pe inaltzime
- volan reglabil pe inaltzime
- vopsea metalizata
- servodirectie

Din pacate a trebuit sa renuntz la alte modele din motive financiare , deoarece motorizarea + dotarile nu se incadrau in suma sad.gif. Printre altele , am renuntat si la ABS si jante aluminiu in schimbul AC`ului.

P.S. plata o voi face cu banii jos

blush.gif
James Kilowatt
Eu as merge pe Fiesta. Dintre modelele de mai sus e cel mai mare si mai confortabil, si printre cele mai puternice si mai fiabile, plus ca personal imi place si designul. Are si o tinuta e drum aproape ireprosabila.
C2 e chiar minuscul. La Corsa nu-mi place tinuta de drum. Clio nu e prea confortabil pe locurile din spate.
Oricum, testeaza-le pe toate, feelingul tau e mai important decat parerile noastre smile.gif
Forbes49937
deci la 11400ddp iti iei C3 si oricum eu zic ca e mai maricel si mai frumos ca c2.eu am vazut si clio symbol diesel 1.5dci 80cp full la 10700ddp...poate sau mai schimbat promotiile.Cu Corsa diesel am facut drive test...70cp super masinutza.Mi se pare mai frumusica ca Fieste.Fiesta e mai sobra la interior...ma rog la ford poti sa-ti alegi interioarele in standard.Performantele la Diesel sunt asemanatoare...Mi se pare ca la Ford ai garantie mai mare per total. Eu aici vorbesc la masini in 4-5 usi...Dar vad ca pe tine te intereseaza 2usi...E posibil sa fie mai ieftin.Motor la Clio de 1.2 eu nu am vazut..poate mi-a scapat,dar cred ca mai bine mergi pe 1.4 macar
google41800
QUOTE
Motor la Clio de 1.2 eu nu am vazut..poate mi-a scapat,dar cred ca mai bine mergi pe 1.4 macar

E vorba de Clio Bicorp 1,2/16v de 75CP. Nu echipeaza si Symbolul
r4mp
blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.