Help - Search - Members - Calendar
Full Version: tuning seat ibiza
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
catalin51707
:wave: Am si eu o intrebare mi am luat un seat ibiza nou in leasing - si as vrea sa -i fac niste schimbari exterioare ( fara sa ma apropii de motor) - am voie? nu am reusit sa primesc un raspuns categoric- da sau nu din partea dealerului.
Ba au spus da dar numai partial ( spoilar, praguri, esapament, geamuri, faruri ), ba mi au spus apoi ca nu.
Cum e - au mai fost si altii in situatia asta presupun - ce ati facut si cum?
DragosS
Poti sa faci linistit modificarile de mai sus.Nu vei intampina probleme.Eu la Ibiza am schimbat rotile si esapamentul si nu mi-au zis absolut nimic la service.
catalin51707
Salut Dragos - mai o intrebare - trebuie sa-i anunt ( pe dealer ma refer ) sau nu de modificarile exterioare !

mersi frumos
DragosS
Nu trebuie sa anunti pe nimeni.

Cu placere.
mike.omega
Insa daca schimbi dimensiunile rotilor si acea dimensiune nu e trecuta in talon, trebuie mers la RAR pentru omologare, ca altfel nu-s legale, cica :angel:
madalina
Trebuie sa anunti nu dealerul, ci proprietarul masinii. Adica firma de leasing! daca tu nu mai platesti sau masina este furata realitatea difera de masina din acte!

La fel daca ai un accident, doamne fereste, si strici pragurile, spoilerele etc, daca nu sunt trecute pe CASCO nu te despagubeste nimeni.
catalin51707
multumesc frumos!
James Kilowatt
S-ar putea sa spun o prostie, pentru ca nu cunosc preturile.

Dar decat sa bagi bani in tuning, nu e mai simplu si poate mai ieftin sa iei una gata tunata? O Cupra? 160CP la diesel, arata bestial, are ESP si alte gadgeturi care nu stiu daca sunt si pe versiunea ta.... Daca tuningul costa 5000€ ca sa te faca fericit, atunci cred ca ideea mea nu-i absurda....
catalin51707
pai povestea e simpla - tuning la ea daca e - fac gratis (exterior) - la un prieten care vrea sa -si faca o afacere din chesti asta - iar ce schimb ii platesc pe o perioada mai lunga plus il ajut cu niste lucruri sa si le rezolve. iti dai seama ca daca aveam banii ma aruncam imediat pt o cupra - nici macar nu stateam sa ma mai gandesc o secunda!

Later edit: apropo am putea face o chestie aici pe site astia cu seat ibiza cu cele mai misto ibiza "aranjate" din punctul meu de vedere este o masina care se preteaja super bine la aranjari!


Nu mai posta consecutiv! :bash:
catalin51707
apropo am putea face o chestie aici pe site astia cu seat ibiza cu cele mai misto ibiza "aranjate" din punctul meu de vedere este o masina care se preteaja super bine la aranjari!
bogdan47077
am putea face, dar in Ro sunt putine facute..decat una-doua de la C&C care mie personal nu prea ma incanta....
aaa si cupra-r are 160 cai diesel...FR are 180cai benzina, super tare..zic eu!!
Serol
QUOTE(MR28673)
S-ar putea sa spun o prostie, pentru ca nu cunosc preturile.

Dar decat sa bagi bani in tuning, nu e mai simplu si poate mai ieftin sa iei una gata tunata? O Cupra? 160CP la diesel, arata bestial, are ESP si alte gadgeturi care nu stiu daca sunt si pe versiunea ta.... Daca tuningul costa 5000€ ca sa te faca fericit, atunci cred ca ideea mea nu-i absurda....



mai scade din suma de tuning(me refer la cel exterior).mai mult de 1k eur nu te duce.cu jante bunicele, max.1.8k.
DragosS
Mai este o Ibiza de la Pit Stop Tuning foarte frumos lucrata.
voinea
Ibiza de la Pitstop este a lui 88888. TDI 130CP standard, 3 usi , xenon de fabrica si e tunata cu multe elemente. Are 1 sau 2 ani masina (nu retin exact). Pret 888888euro dar o lasa la88888zic eu

Stiu astea pentru ca i-am facut eu de o saptamana softul in ECU (era cam fumigen ce cumparase el) blush.gif :wave:

Kit complet exterior “Carzone Specials”
Eleron luneta “Je Design”
Set pleoape superioare faruri “Je Design”
Set oglinzi laterale cu reglaj electric si incalzire “FK Automotive”
Set prize aer capota motor “Raid HP”
Sistem dublu de evacuare “Borla”
Set stopuri clare gri Ibiza Cupra
Set semnale laterale clare negre “MHW”
Vopsea speciala “Sikkens” – Neptune Metallic
Jante aliaj usor “Antera” 343, 7.5x17, 5x100, ET35
Anvelope “Goodyear” Eagle F1 GS-D3, 215/40ZR17 83Y
Sistem suspensie sport “Weitec” Ultra GT -30 mm
Set distantiere aluminiu “H&R” 40 mm/axa pentru puntea spate
Vopsea etrieri “Foliatec” albastru RS
Suport ceasuri indicatoare montant parbriz “Raid HP”
Ceasuri indicatoare presiune turbina si presiune ulei “AutoGauge”
Set pedale sport “Milotec”
Cotiera centrala rabatabila “Kamei”
Acum soft ecu "TCM Turbo"

(PS: nu am comision sau ceva dar cum topica era despre tunat o ibiza astfel de poze cu o masina de la noi nu face decat sa arate ca si in Ro se mai tuneaza cap/coada masini cu kit complet de la un producator strain.

anunturile sunt interzise pe forum V l a d
G e o r g e
mie imi pare anunt de vanzare , iar pozele sunt exagerat de mari !
BandiT
faina masinuta!!
e sau nu e de vanzare?
voinea
e una din masinile tunate complet la noi. Acum trebuie sa se ocupe cineva de ICE. Nu are decat CD original Seat si boxe original.. sa speram ca cine o cumpara o sa faca si pasul asta .
Proprietarul acutal vrea sa-si cumpere masina de familie smile.gif
mike.omega
Noi?! blink.gif Eu stiam altceva biggrin.gif bicycle.gif
G e o r g e
adica spoilerele sunt facute in RO ?
voinea
seatul albastru are kit complet carzone specials polonia si eleronul este Je design
Aer Curat
Eu am inteles din ce a spus @ voinea ca masina este tunata aici in Ro., dar componentele respective sunt straine / importate de la diversi producatori/tuneri.
voinea
ai inteles corect. Cine a importat piesele nu conteaza aici. Ideea e ca s-a facut inca o masina tunata bine la noi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.