Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cit de buni sintetzi la geografie ?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
f1anatic
http://www.rtl.de/news/games/europa_dart/

CApitala este afisata in dreapta sus...voi trebuie sa punetzi sageata unde credetzi ca este capitala respectiva. Cu cit este scorul mai mic...cu atit mai bine.
Andrei Suzuki
Am luat numai 7. sad.gif
Laurentiu_007
Imi place,da' cum fac sa vad toata harta Europei?
Laurentiu_007
help!
powerdiesel51659
Nici eu nu am gasit.
M II Estate 1.9dCi
Clio 1.5dCi
mike.omega
Mai ce link e asta ca mi-a blocat opera de 2 ori :furios:
James Kilowatt
6...
Cel mai bine, Dublin 9km
Cel mai prost Haga. 506 km biggrin.gif
Maff
Eu nu vad nota din cauza reclamei aleia de jos...........Cum o scot?
eddie
Punctele cum se dau?
Andrei Suzuki
Bai da e aiurea.Am pus intentionat orasele mai departe de locul unde sunt ele de fapt (ex: am pus madrid unde e moscova) si,oricat de prost as face,mai putin de 6 nu imi da.Si nici mai mult de 7. blink.gif
Laur007
Cred ca l-am facut de vreo 5 ori si am obtinut numai 6 (cred ca tb. sa ma plimb mai mult...)
James Kilowatt
Pai nota mai mica inseamna mai buna!
Si eu l-am mai facut o data acum, insa am observat ca intrebarile sunt in aceeasi ordine si au am avut rezultate mai bune deca prima oara smile.gif Desi tot 6 am luat, mi-am imbunatatit recordurile
Cel mai bine Belgrad -6km, Bruxelles 9 km (locuiesc in Belgia biggrin.gif)
Cel mai prost, Varsovia 201 km biggrin.gif Macar am invatat unde e Haga biggrin.gif
Laur007
Cel mai aproape am fost de Belgrad 1 km, insa cu Stockholm am luat mereu teapa 800 km hm... !

:bash:
f1anatic
Am scos-o la 800 km or so la a 14-pea oara....Nota mai mica...rezultat mai bun ! Si eu am avut probleme in Firefox...dar am reusit cu success atit in FF cit si in Explorer
pretorian
Dezastru total :rant: se vede ca nu am iesit la plimbare :ntz:
f1anatic
QUOTE(pretorian)
Dezastru total :rant: se vede ca nu am iesit la plimbare :ntz:


Mai grav este ca nici cartzi nu prea ai deschis...se pare :bash:

Problemele cele mai mari mi le-au dat Praga...Moscova si Bucurestiul...Nu cred ca am fost mai aproape de 80 km de Bucuresti...
AZAZEL
eu am terminat geografia!!!!!!!!!!! sac!!!!

am scos din prima nota 5 .

totalul km cumulati prin erori a fost 2854.

cea mai mare eroare a fost haga cu 563 km - am confundat cu copenhaga!!! asta din cauza limbii germane in care este facut site-ul.

cel mai aproape : belgrad : 18 km. culmea: bucuresti 55 km eroare.


asta la prima incercare. imi pun si sotia sa vad cat de buna este si va spun rezultatul
AZAZEL
sotia: vreo 5000 km , scosi cu ajutorul meu.

eu am scos 770 km din , cred, pana in 10 incercari, ceea ce a insemnat nota 1. cea mai mare eroare helsinki 73 km.
pretorian
QUOTE
Mai grav este ca nici cartzi nu prea ai deschis...se pare :bash:
QUOTE


ce legatura are cartea, cum spui tu ca nu am stiut sa apreciez distanta :bash:
Maff
Am reusit si eu sa deschid cu opera linkul, pentru ca in IE nu-mi mergea bine linkul.Am facut 6. 3500 de km parca.
Atmosfer
blush.gif e misto link-ul
Romeo50332
Prima oara 12 pct, a doua 7 si a treia 5
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.