Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Apa in SuperNova (zici ca e piscina)
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Andrei38283
Salutare! Am si eu o problema, imi intra apa in masina si nu stiu cum sa o fac sa nu mai intre. Imi intra prin fata pe undeva pe sub bord i partea dreapta si in spate la haion. Am fost cu ea la service si taota lumea a zis ca e de la cheder, am schimbat chederul si in fata si in spate am bagat cred ca o tona de mastic pe langa chedere si tot degeaba. Daca s-a mai lovit cineva de aceasta problema poate sa-mi spuna si mie exact pe unde intra apa si cum a rezolvat-o.

Multumesc!
V l a d
service
daniel47253
am si eu un prieten cu supernova. si la el curge peste tot. nu a reusit sa-i faca nimic
Watcher
Am citit odata undeva, din pacate nu mai am idee unde, si deci nu pot sati dau link ca apa aia nu intra "direct' ci se strange undeva sub capota si apoi deverseaza inauntru...
Din pacate a trecut mult timp si nu mai stiu prea bine...
Mihai51499
Asta e problema veche cu Supernovele...din pacate o simt si eu pe propria-mi piele. Si tot din pacate nu am soltia la problema ta/mea, pot doar sa-ti spun ce a facut(adica ce nu a facut) un prieten cu o problema similara. Omul a rabdat romaneste pana cand s-au umplut cu praf/noroi gaurile pe unde intra apa si de ceva vreme imi rade in nas! Acum nu zic ca trebuie sa facem la fel, dar daca are cineva o idee de rezolvare a problemei ii raman recunoscator (poate dau si o bere...)
pretorian
Din cate stiu eu nu prea o sa gasiti rezolvarea la problema asta, am cativa amici care lucreaza la Meridian si am inteles da la ei ca nu din cauza chederelor intra apa ci din cauza caroseriei care este descentrata si chederele nu pot astupa golurile si atunci intra apa blush.gif
asta e lucru romanesc :bash: calitate proasta :bandit:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.