Help - Search - Members - Calendar
Full Version: golf2 modificari c.p.
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
justin
salut !
am un golf2 din 89 90 c.p. injectie monopunct
si m-ar interesa daca ma ajuta cineva , cum pot sa obtin o crestere de putere eventual fara demontarea motorului.esapamentul l-am facut direct fara tobe dar nu am marit diametrul
si ma gindesc la o modificare in calculator eventual la debit.
multumesc anticipat.
Iulian8
salut!
exista un kit ce se monteaza pe motor si iti mareste considerabil puterea , de asemenea poti achizitiona si cipul de schimbare a parametrilor din motor care iti poate ridica cu cativa zeci de cai puterea motorului, mai poti schimba filtrul de aer (~5 cp)....etc
intra pe site-urile de tuning si afli mai multe.
daca tot vrei sa modifici un golf incearca sa ii pui un motor cu compresor G60 sau G80 si dupa aia sa incepi cu alte modificari
bafta
justin
salut !
am dus masina la o reprezentanta vw la VL pentru modificari la calculator eventual pentru schimbare de cip dar ei zic , ca modelul este mai vechi si nu aveau mufe la aparatele lor compatibile cu tipul de calculator de pe masina dar ma anunta daca gasesc o solutie etc etc...cred ca mai viabila este solutia cu schimbat de motor dar deocamdata nu am gasit decit tot ce am eu adica 90 c.p.. mai caut solutii dar oricum multumesc
Iulian8
o alta solutie ar fi sa iti cumperi un golf s.h. din germania, eu am vazut pe site, golfuri 2 cu mai mult de 180 CP , la preturi rezonabile dar tre sa ai grija cum il aduci adica cum treci vama cu el ca daca ai numere provizorii pe el atunci te pune sa platesti vama altfel nu te lasa sa intri in tara cu el adica sa platesti mult prea mult ...incearca sa gasesti pe cineva in west care sa vrea sa il inmatriculeze pana il aduci , apoi ii trimiti actele sa il radieze . incearca pe www.mobile.de
justin
salut !
am mai umblat la evacuare , am marit diametrul tevii si am scos toate coturile . efectul a fost nesperat . oricum unde alerg cu el asa cum merge este ok.(circuit inchis).cind ma hotarasc sa umblu la chiulasa mai pot sa-i cresc putin puterea .
multumesc pentru raspunsuri !
vivian
SALUT
Care-i treaba cu evacuarea?! Te ajuta la marirea cp???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.