Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Logan Tuning?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
Maff
M-am uitat de multe ori pe articole legate de tuninguri facute Daciei Logan de tot felul de firme, mai mult sau mai putin cunoscute si destule modele aratau chiar bine.Oare de ce Dacia nu si-a facut un departament special de tuning?Eu cred ca exista destul de multi tineri, care nepermitandu-si o masina mai scumpa si care in final isi cumpara un Logan, ar scoate din buzunar o suma de bani pentru stilizarea masinii lor.Asa cum marile firme din lume au ca partener cate o societate de tuning, cu care colaboreaza foarte bine si cu ajutorul careia reusesc sa isi faca o publicitate buna, ar fi normal ca si Dacia sa faca acest pas.Am vazut destule Loganuri pe strada care au suferit mici modificari (mai mult sau mai putin interesante).Daca ar exista o astfel de firma, probabil ca si preturile ar fi destul de bune in comparatie cu alte firme si ar exista probabil si un numar destul de ridicat de clienti care ar apela la o astfel de operatie.Mai ales ca ar avea garantia ca firma la care fac tuningul este partener oficial, sau poate chiar o parte componenta a firmei-mama.
James Kilowatt
Deschide tu una. Eu m-as asocia la asemenea initiativa, ar fi imbinarea placutului cu utilul...

Alti amatori? biggrin.gif
Maff
Pentru deschiderea unei astfel de firme este nevoie in primul rand de un capital destul de mare.In afara de asta, pentru a dezvolta un parteneriat cu o firma chiar si de dimensiunile Daciei (mica, comparativ cu alte marci ca BMW-Alpina, Mercedes-AMG, Brabus, Carlsson, astea fiind unele din cele mai cunoscute la noi), trebuie o paleta de relatii destul de larga.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.