Help - Search - Members - Calendar
Full Version: pentru posesorii de vectra c----va rog un sfat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Vectra / Insignia
sergiu1
ce alarma se preteaza pe acesta masina dat fiind faptul ca alimentarea este in impulsuri si nu continuu ca la alte masini.
G e o r g e
eu am un gemeni cu comanda pe cheia de la masina . cica alta , in 2002 , nu stiau sa monteze . :ban:
sergiu1
la ce distanta merge cheia ta?
G e o r g e
la inceput vreo 15 m , acum vreo 5 doar dupa 2 ani si 9 luni .
sergiu1
ai schimbat bateria la cheie vreodata?spune-mi si mie te rog ce ulei este mai bun pentru vectra c si unde se gasesc filtrele mai ieftin si la citi km se schimba.
la mine a fost facuta revizia la 95000km iar acum am 130.000km.au fost schimbate filtrele si uleiul.am cumparat masina de 1 saptamina din germania si nu prea stiu mai nimic despre intretinere la disel.
G e o r g e
motoarele 2.2 si 2.0 de pe vectra C au in cartea de service termen de revizie de 50 000 km .
eu , in romanica , le schimb o data la 15 000 km . toate le fac la reprezentanta di bas si atata cunosc . uleiul este 15w40 .
sergiu1
multumesc.eu mi-am cumparat din germania 4 litri de ulei cu 50euro ceva 0w 40 care zice ca ar merge 30-40mii. apropo citi litri intra in 2.2dti?filtrele la citi km trebuie schimbate?
mike.omega
Oameni buni, de la alarme ajungem la lucruri generale, si mai avem un topic pe tema asta :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.