Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce firma de difuri (boxe) recomandati?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
moza49255
si eu vreau sa-mi schimb difurile din usile fata opel astra f`93 diametrul 16cm...................ce firma recomandati? eu am optat pe sony xpload xs-gt6034 credeti ca sunt bune? va rog astept raspunsuri ca maine trebuie sa anulez comanda daca nu`s destul de bune.....astept pareri
Andrei Suzuki
Eu zic sa te mai gandesti.Daca ai ceva bani disponibil iti sugerez sa te orientezi spre JBL,Infinity,chiar si Clarion...nu Xplode.
Lucas
Asa zic si eu. Ca si Andrei. Dar eu as opta mai mult pentru Infinity. Sunt bestiale. In fond si la urma urmei nu cred ca iti doresti numai sa "urle" difozoarele. Cred ca iti doresti si sa se auda clar. Si la capitolul asta Infinity rules. Eu sunt putin cam subiectiv in privinta Infinity-ului de cand am auzit la un prieten in masina muzica cu difuri Infinity. Dar cum a zis si Andrei. Orienteaza-te asupra unor Infinity, Jbl sau pioneer (desi nu tare m-as baga pe pioneer).
moza49255
ok mersi mult ,anulez comanda si caut ceva mai bunishor
Andrei Suzuki
Iti recomand Pioneer numai daca iei ceva scump,care chiar merita.Dar astea de cate milioane sunt facaturi.M-am patit cu ei (ele).
HalbaSus
Calitatea sunetului depinde de mai multi factori, in ordinea importantei:

1. Head-unit-ul (cd-playerul, casetofonul (?), mp3-playerul, etc) - daca sursa e proasta poti sa ai ce boxe vrei tu ca tot nashpa se va auzi.
2. amplificare (aici intra si sursa cu preamplificarea ei - in caz ca nu ai amplif)
3. boxe
--------------- in cazul sistemelor foarte puternice urmeaza:
4. izolatie (ca sa nu vibreze tabla cand dai mai tare...)
5. cabluri (pt ca pot si ele distorsiona sunetul)
Andrei Suzuki
Omu a intrebat numai de difuzoare.I-am zis numai de difuzoare. (ca sa nu fim off topic) biggrin.gif
HalbaSus
ai dreptate, dar vroiam sa subliniez ca daca pune boxe bune pe un head-unit prost s-ar putea sa fie dezamagit...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.