Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Huse Fiat Albea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Mihai50547
Va rog, daca si-a pus cineva huse pe Albea, sa imi dati cateva detalii. Ati gasit gata facute, ati facut pe comanda, unde, cat costa?
G e o r g e
cat intentionezi sa ti masina ?
Forbes49937
Salut Mihai.Eu pot sa-ti recomand o firma care face pe comanda huse cu ce material si culoare vrei tu.Eu am facut la ei ptr alta masina si am fost ff multumit si banuiesc ca fac si ptr albea..Firma e in Otopeni cu intri dinspre bucuresti la primul bloc pe dreapta la parter..Nu ami stiu exact numele dar nu ai cum sa nu o nimeresti...Pana una alta zi mai bine ceva impresii despre masina ca si eu caut mai demult ceva info despre ea de la vreun posesor.
Andrei Suzuki
Du-te de aici cu aia din Otopeni.Au niste scoruri de te doare capu.M-am dus cu un prieten care sta in Otopeni si ii cunoaste pe aia sa iau huse pt Kia.Cica ma costa,cu materialul meu,7 (sapte)milioane.Si asta cu reducere!
Mihai50547
ma intereseaza ceva pana in 2-3 mil.

Despre masina ce sa va spun? Avand in vedere ca inainte am avut o dacie din '83, si ca am mai condus un ford siera ptr. cateva zile, va dati seama ca sunt foarte multumit.

Se simte intradevar ca motorul e de 1,2, dar pe mine ma interesa o masina de familie nu de curse. Date despre consum nu iti pot da pentru ca nu am facut un calcul.

De fapt am facut unul dar nu stiu ce poti intelege din el.

Consum la 479 km (dintre care 150 au fost facuti in Bucuresti) = 8,14. Dar trebuie sa iei in considerare ca masina e noua (din cate mi s-a spus, ca nu prea ma pricep, consuma mai mult)

La capitolul viteza - la 160 Km/h ma simt ca si cum as merge cu 90-100 cu dacia.

Masina mi se pare fiabila, m-a incantat designul interior si spatiul pine proportionat. Cu scaunul fata deplasat la maxim, ai loc in spate, ceea ce n-ai sa vezi la clio sau peugeot 206.

Singurele inconveniente ar fi urmatoarele:

- se cam balanseaza cand te depaseste cineva pe autostrada (nu e deranjant) datorita gardei inalte.

- nu se infige in depasire datorita motorului mai mic.

- vizibilitate redusa datorita stalpilor fata. (no big problem)


cam atat. pentru alte intrebari va stau la dispozitie.
G e o r g e
masina nu are cum sa ti se para fiabila dupa cateva sute de km smile.gif

ea este sau nu este o masina fiabila . punct !

cat intentionezi sa ti masina ? este foarte important !

eu unul prefer sa-mi simt tapiseria propriilor scaune pe fund , iar cand o vand eventual atunci sa-i pun huse . nu vad rolul huselor smile.gif
Mihai50547
Mda. Ai dreptate. Sa inlocuim cuvantul "fiabila" cu "comoda" sau "ergonomica". Poate asa e mai bine.

Da-mi si mie te rog definitia fiabilitatii.

Ai dreptate si cu husele. Habar n-am cat vreau sa tin masina. Nu prea m-am gandit. Poate 3 poate 5 ani. Cine stie ce se va intampla pana atunci. Poate la anu o vand si imi iau un Jaguar.

Dar tapiseria are o culoare deschisa si se murdareste repede. asta e motivul pentru care as fi vrut niste huse mai inchise la culoare.
Liviu40385
QUOTE(Mihai50547)
Va rog, daca si-a pus cineva huse pe Albea, sa imi dati cateva detalii. Ati gasit gata facute, ati facut pe comanda, unde, cat costa?


Va salut!

Am gasit ceva huse elegante, "made" in Polonia, 8 piese, la 180 RON, le-am probat, desi scrie pe ambalaj doar Fiat Siena ... si spre stupoarea celor de la service si a mea, n-am reusit sa scoatem tetierele de la scaunele din fata ... Fiat Albea STAR are sistem de scoatere a tetierelor doar la scaunele din spate !!! ... si am renuntzat la ele blush.gif
Cica sunt magazine specializate pe la targ ... in Vitan-Barzesti ... AUTOVIT !!! band.gif
Liviu40385
Va salut!
Am rugamintea pentru cineva din Bucuresti sa-mi comunice cum, sau unde este cineva care stie sa scoata tetierele scaunelor din fata de la Fiat Albea Star. Am fost in AutoVit, se gasesc tot felul de huse, dar problema este la scaunele din fata!
Am spalat cu apa si detergent scaunele masinii si sa stiti ca se curata "fain"! No, Servus!
Sanatate, bafta si km rulati fara evenimente!
C Z R
sal mihai chiar azi am vazut la carrefour(sper ca nu fac reclama!) huse care se potrivesc aproape la orice marca de masina inclusiv la fiat albea! nu costa mult poti sa te uiti dupa ele sa vezi daca iti plac! nu sunt din piele, ci sunt obisnuite fara pretentii!
Paul56883
cea mai buna oferta de huse pentru albea,gasiti la cora lujerului 999.999 lei.....
alexandru46880
cea mai buna oferta de huse este la metro (iasi - probabil ca si prin tara) vreo 850.000 la reducere. eu mi-as lua instant, da nu m-am prins cum se scot tetierele de la scaunele din fata si nu as vrea sa ramin cu ele rupte in mina ... poate stie cineva cum se scot? sa-mi pun si eu huse smile.gif

la huse, scrie pe spate pt ce modele ... albea, siena, palio etc - printe alte sute de modele smile.gif

numai bine
alex
alexandru46880
cea mai buna oferta de huse este la metro (iasi - probabil ca si prin tara) vreo 850.000 la reducere. eu mi-as lua instant, da nu m-am prins cum se scot tetierele de la scaunele din fata si nu as vrea sa ramin cu ele rupte in mina ... poate stie cineva cum se scot? sa-mi pun si eu huse smile.gif

la huse, scrie pe spate pt ce modele ... albea, siena, palio etc - printe alte sute de modele smile.gif

numai bine
alex
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.