Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chiar si 2000 cai putere
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
Otto73
Am gasit si eu un site cu kituri si vreau sa-l vedeti si voi si sa discutam pe tema aceasta http://www.inductionconcepts.com/default.php
G e o r g e
2000 cp , mda si motorul va functiona o ora biggrin.gif
bogdan47077
mai jos era si CHEVY TRUCKS..mai bine ar vorbi de CHEVY adevaratele TRUCKs...ca acolo se potrivesc 2000 cai !! e enorm de mult..nici avion nu se mai numeste ala!
cu siguranta mai merge la supra, skyline..ceva de gen asta...pe golf nu am ce face cu ei... smile.gif biggrin.gif tongue.gif
Otto73
am un coleg ce are un mustang de 700cai si sincer cred ca a mers mai mult de-o ora
G e o r g e
mai citeste o data postul meu .

te rog . smile.gif incearca . si mai da-mi inca o data raspuns .
bogdan47077
adik la el 700=2000! asta e...
unde mai pui ca mustangul ala are motorul ed vreo 4-5000 cmc, adik exact ce ziceam si eu..la astea si la japoneze cu nos si 3xturbo (glumesc) mai poti face asa tuning...
ex: viper ala primul avea 7994 cmc...stii cat scoate cu turbo...a pus un suedez (citisem intr-o revista , nu pe net ca sa dau link) si are 900 cp...adica daca ii pui biturbo..si un chip mic scoate deja 1500!ca ssa nu mai zic de NOS!! dar asta nu e normal ..nu ai ce face cu asa ceva......serios!!
DragosV
Daca te duci la liniute oficiale (nu la noi - clar) pe premii garla ai ce face cu 2000 cp. Eu am un prieten in australia si are un skyline stage 3 de 660 si trage de el de nu se poate si acum la 10k nu a avut probleme majore (turbine-motor). Frate-le lui are o supra de 1300 de cai (NOS) cu care se duce la curse si are 2000 km si inca no problem. Oricum ei au bani foarte multi si chiar daca la 10k crapa turbina e ok.
robert
2000cp!!!!!!!E o nebunie clar.Sare dracu motoru in aer!!!Dar chiar ar fi interesant sa vad si io ce inseamna o asemenea putere astronomica sub capota!!!
Lucas
Cool. e bestial. As da si 400 E sa ma duca ala cu 2000 CP pe o pista sa vad si eu cum e cu 2000CP. Oare cati G suporti daca-i da blana, adica sa puna la lucru toti calutii biggrin.gif . La cate burn-out-uri involuntare face ala, cred ca ii trebuie 1000 E pe saptamana pentru cauciucuri.
DragosV
Mai pun o mica bestie aici - o Calibra smile.gif

Asta are doar 1400 de cai dar e street legal.

http://cars.msn.co.uk/carnews/streetracejun05/Default.asp
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.