Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mercedes C180 din 2000 sau Hyundai Elantra?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
elena47125
Intre un MercedesC180 din 2000 si un Hyndai Elantra diesel, nou cam ce ma sfatuiti sa aleg?
Gociu75
depinde cat de mult doreste sa tii masina si cat de mult intentionezi sa mergi pe an. Hyundai-ul se devalorizeaza f repede. Peste 4-5 ani nu iei prea mult pe el. Costurile de intretinere vor fi cam la fel inntre un Mercedes benzina si un Hyundai diesel. Daca este ok, as merge pe Mercedes, dar sa ai grija, ca daca ai probleme la el piesele sunt mai scumpe.
ncristi
Elantra diesel noua.

+
-este noua
-fiabila
-arata bine
-spatiu
-motor diesel fiabil si putin sensibil la motorina proasta

-
-se devalorizeaza mai repede
elena47125
In primul rind multumesc ptr sfat,ma cam hotarisem la Elantra,dar nu pot explica de ce nu sunt total convinsa de masina asta,adevarul e ca despre Hyundai nu stiu prea multe in schimb am condus un Mercedes C180 cam 4000Km si am fost multumita,chiar si de cum s-a comportat tractiunea spate in momentul in care am inceput sa patinez pe gheata.In momentul de fata am gasit un Volvo S60 la pret interesant(din 2001 si 63000km),dar trebuie sa ma mai interesez si de consum(fac in jur de 30000km pe an si am nevoie de o masina care sa nu consume exagerat)
Oricum cred ca Elantra pica sigur!
Am mai gasit o masina super(Lexus GS300,din 99),ca si pret de cumparare era interesanta masina,dar la cit consuma....
O sa va anunt ce am ales!
costin48132
hyundai e bun din toate punctele de vedere,sunt masini fiabile,usor de intretinut si elegante,eu am avut o skoda octavia 19 tdi,130 cp,am vandut-o si mi-am luat un hyundai tucson tot diesel dar de 112 cp.si am facut o super alegere biggrin.gif
Nicolae30758
am condus timp de trei ani un hyundai xg30. e adevarat de firma deci eu nu am cheltuit nimic cu intretinerea lui. ce vreau sa spun este ca in trei ani nu am avut nici o problema in afara reviziilor normale. masina foarte eleganta, super accesorizata (inclusiv tip tronic). o surpriza extrem de placuta avand in vedere faptul ca hyundai nu era vestit pentru fiabilitate. dar au facut niste progrese remarcabile in ultimul timp. singurul neajuns la acea masina era consumul cam mare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.