Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Imi cumpar un A4 1,9 TDi din 2000
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
ionel50571
Asa cum spuneam, imi cumpar un A4 1,9 TDi din 2000 (116 CP)
Ce ma puteti sfatui? Pretul este Ok din punctul meu de vedere.
Adica 11.000 euro, pt. un A4 cu dubluclimatronik, fulelectric, jenti de aluminiu etc.
Masina a fost rulata doar in Germania si are 150.000 km.
Care sunt costurile de intretinere?
Care sunt punctele vulnerabile?
La ce anume sa fiu atent sau la ce sa ma astept?
Cat de "tare" e masina?
Am gresit? Aveam alternative mai atractive?
De unde pot face orst de o carte tehnic in lb. romana?

Help....

In prezent am un Opel Vectra 2,0 DTI din 1998

bicycle.gif
lucian39229
salut
in primul rand verifica la rar daca se inscrie in cerintele E 3
dupa aia mai vedem
ionel50571
Multumesc...are euro 3.
De fapt din modelele de Audi din anul 2000, doar motorizarea cu 116 CP are euro 3.
G e o r g e
pai daca vei folosi poro sa te astepti la nesimtire cu carul , preturi piperate si o programare peste minim 10 zile pt ORICE problema ai avea.
James Kilowatt
Mie mi se pare infernal de scumpa avand in vedere cat e de rulata. Iar faptul ca e rulata doar in Germania nu inseamna musai ca e in stare perfecta. Au si nemtii gropi, chiar daca nu ca in Ro. Deh, autostrazile sunt gratis.... Iar daca a facut cei 150.000 km doar in oras e si mai rau.

Avand in vedere ca are 30.000 km pe an, tipul poate a stiut ca o va vinde repede dupa ce iese din garantie si a sarit peste unele etape de intretinere. Incearca sa obtii carnetul de service si toate facturile (daca se poate cronologic) si verifica daca a fost intretinuta cum trebuie. Si TUV, bineinteles...
ionel50571
Multumesc pt. sfaturi... totusi vedeti cam pesimist totul...
Audi este o masina super fiabila, iar 150.000 km REALI (nu cum delcara samsarii in targ...) facuti in Germania echivaleaza cu 50.000 km in Romania...
Multumesc oricum pt. sfaturi...

Opel Vectra 1998
ionel50571
QUOTE(G e o r g e)
pai daca vei folosi poro sa te astepti la nesimtire cu carul , preturi piperate si o programare peste minim 10 zile pt ORICE problema ai avea.


Nu stiu ce este "poro"... si nu stiu despre ce service este vorba la partea cu programarea si preturile piperate...
E vorba de Porche Romania?
Andrei Suzuki
Exact!
VEzi la aria VW multele nemultumiri ale posesorilor.
G e o r g e
PoRo = Porsche Romania .

partea cu piese scumpe, furturi din masina , programare dupa 10 zile MINIM ! ! ! mi s-a intamplat mie si nu sunt singurul ! atentie !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.