Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 7 seconds
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Filme si Teatru
Iulian HondaFan
tocma' am luat de la Blockbuster un film cu Wesley Snipes turnat in Bucuresti...

hi,hi,hi... buget redus, urmariri cu masini vechi pe strazile Bucurestilor...
a aparut si in Ro?
G e o r g e
a fost filmat anul trecut parca . eu unul nu l-am vazut smile.gif
Watcher
Wsesley este iarasi in Bucuresti zilele astea. Data trecuta i-a placut atat de mult incat s-a hotarat sa mai revina cand are timp liber. Serios vbesc.
In vara trecuta a fost o mica Wesley-mania, petrecere de ziua lui la Kristal, i-au adus oamenii cadouri... SERIOS.
Andrei Suzuki
A fost Vineri seara in Cuba. biggrin.gif
Iulian HondaFan
filmul e slabutz... dar oricum interesant fiind primul heist movie localizta in Bucuresti.

nu a aparut in cinematografe?
Andrei Suzuki
Inca nu. Nici n=am auzit de el. blush.gif
Iulian HondaFan
au jucat si cativa actori romani, singurul cunoscut de mine fiind Adrian Pintea.

fiind week-end-ul de 4 iulie la Blockbuster din cele 20-30 de copii de pe raftul respectiv mai era numai 1...
mike.omega
Si un titlul al filmului nu dati si voi??? blink.gif
Sau nu-l vad eu biggrin.gif
Iulian HondaFan
pai e chiar titlul topicului...

7seconds
Watcher
Nu-l vezi tu: e numele threadului "7 seconds" smile.gif
mike.omega
Doooooh!!!! :rant: :doh:

Era si logic biggrin.gif dar uitasem de titlu :angel:
Andrei Suzuki
Cred ca de la atata ploaie ti se trage. tongue.gif
Iulian HondaFan
un alt film americano-roman avand ca actpr principal pe Wesley Snipes a aparut in cinematpgrafe si de catvea zile pe DVD: "The Marksman".

un actor roman necunoscut mie Dan Badaru joaca rolul principal negativ ( de general rus dus cu pluta) si ne delecteaza cu o engleza cu un greu accent romanesc ( cmva ca versiunea mea de engleza :newblush: )...

cateva Aro deghizate in "russian humvees"...

cateva scene dintr-un hangar ( de buna seama romanesc din moment ce la un moment dat putem vedea scris pe coada unuui elicopter "fortele aeriene") mi-au readus aminte de dulapurile ("locker") standard in armata romana...

un camion Roman este de asemenea protagonist pentru scurt timp...

"all this junk" da izul est-european acestui film...

nu-sh ce-i cu mine de le imprumut si mauit la ele?
f1anatic
Tzi-e dor de casa !

Eu de-abia acum termin La Piovra (Caracatitza) Seria a 4-a episodul 3 (in original, in italiana, discurile trimise de un amic din Olanda)... Asta DA film
Iulian HondaFan
vreau si io La Piovra...
James Kilowatt
E vorba de ala cu Cattani? Cand l-a omorat a plans toata Romania smile.gif
Sau e doar o coincidenta de nume?
Iulian HondaFan
io, p'ala cu Catani il vreau... ma rog le vreau si pe celelalte, dar ala cu Catani e de baza...
James Kilowatt
In timp ce cautam referinte despre 7 seconds, am dat in mod complet nevinovat peste un site care se cheama torrentspy.com :angel:

si peste un soft gratuit care se cheama azureus, cu concurentii lui bittorrent sau edonkey :angel:

Sunt indignat, din cauza lor wesley snipes si restul vedetelor fac foamea in hollywood! Si sunt saracii obligati sa faca filme cu buget redus in Patagonia...
:evil:

smile.gif
f1anatic
Da Da Da e ala cu Corrado Cattani...Nici o coincidentza.

5 cutii - Prequel, Seria 1, 2, 3 si 4

Fiecare cutie cu cite 3-4 DVD-uri (cu cite 2 episoade fiecare)

In total vreo 36 de ore de film.


Treaba este ca inca sint lenes si nu le-am transferat pe DVD-uri care pot fi vazute pe orice DVD player. Am 3 acasa...si doar unul...cel mai ieftin ( german ILO, luat de la Walmart, care de altfel si inregistreaza - cea mai buna valoare obtzinuta pt un ban dat dpdv al performantzelor obtzinute - deci doar asta a putut fi "tunat" ca sa scap de Macrovision Protection, sa am un nou mod de inregistrare (3 h) si sa vad DVD-uri din lumea larga (Region Free)

Pot face treaba prin computer dar nu vreau sa il omor. Ar fi mult mai usor sa am 2 DVD player care sint Region Free si sa il inregistrez de la unul la altul prin S-Video ...deci calitate

http://images.google.com/images?q=la+piovr...G=Search+Images

De la seria 5 incolo...Corrado Catani e inlocuit de un altul. Dar inca nu sint disponibile...sau sursa ,mea nu le-a gasit inca pe piatza. Afacerea m-a costat 100 € asta primavara. Well Worth it !
James Kilowatt
Fa-le ripping, comprima-le (700-1400 MB/DVD) si pune-le pe un server ftp sa ne bucuram si noi. smile.gif
HalbaSus
Bai voi sunteti nebuni de legat... m-a stresat serialul ala de la inceput (eu am fost printre putinii romani care s-au bucurat cand catani a fost ciuruit de motociclistii mafioti... deh... pe vremea aia aveam un singur televizor in casa si telecomanda nu era la mine....

Dar ca tot vorbim de manii... eu am downloadat 23% din seria 2004 a emisiunii Top Gear... 5 giga in total... dupa ce termin downloadez si seria 2003 si 2002 (pe astea le-am gasit deja)... pe aia din 2005 nu o downloadez inca pt ca nu vreau sa "spoil the fun"... se da in fiecare duminica si la noi si ar fi pacat sa le vad inainte... Ah... si ma uit si in fiecare seara la Fifth Gear... emisiunea concurenta (cunoscatorii stie biggrin.gif )
f1anatic
QUOTE(HalbaSus)
Bai voi sunteti nebuni de legat... m-a stresat serialul ala de la inceput (eu am fost printre putinii romani care s-au bucurat cand catani a fost ciuruit de motociclistii mafioti... deh... pe vremea aia aveam un singur televizor in casa si telecomanda nu era la mine....


Te-ai nenorocit singur cu afirmatzia asta...Vei primi un pachet de ciocolate capcana care nu "ticaie" pt ca "ceasul" este digital ! Sa nu zici ca nu ai fost prevenit ! biggrin.gif biggrin.gif

Pe mine m-a obsedat atit de mult incit am umblat 2 ani sa fac rost de el...Dar am facut...si de-abia astept sa il vad din nou !
guerilla
man, dupa ce te delectezi cu filmul fa-ti pomana si cu romanasii si baga o copie dupa el biggrin.gif
f1anatic
QUOTE(guerilla)
man, dupa ce te delectezi cu filmul fa-ti pomana si cu romanasii si baga o copie dupa el biggrin.gif


Si cine este server host ? Eu nu am posibilitatea...Sint insa conectat la T 4 asa ca le pot "incarca" pe net !
guerilla
pai nu cred ca se poate sa uploadezi/downloadez 80 giga.
vorbim pe chat.
James Kilowatt
DVD-urile pot fi comprimate, insa dureaza..... Dar din 80 gigi ar ramane vreo 15 daca se comprima la sange cat sa intre un DVD pe un CD.
Insa compresia si uploadul ar lua al naibii de mult timp.
Iulian HondaFan
how 'bout burning a DVD for me f1anatic... si il trimit io la Bucuresti, dupa ce il copiez si pt. mine...
mike.omega
Oameni buni, am vazut la un coleg una bucata hdd de transport, de 80 de giga, cam cat palma si subtire rau fata de un hdd normal biggrin.gif Se conecteaza prin usb, si n-as vrea sa stiu cat dureaza transferul prin usb, fi el si 2.0 :bash:
guerilla
e doar carcasa ce ai vazut tu. in acea carcasa se monteaza hdd de notebook. device-ul costa 20$.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.