Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sa cumpar acum sau sa astept toamna?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
dan48523
Vreau sa fac un leasing si nu stiu cum ar fi mai bine ca sa reusesc sa obtin un pret mai bun. Poate in Bucuresti functioneaza faza cu negocierea, dar in Moldova mi s-au parut cam ingusti la capitolul asta. Plus ca te costa binisor sa tot cauti prin diverse orase un alt dealer.
Ar fi mai bine oare sa astept Salonul Auto din toamna? Stie cineva cand are loc?
CRG
Salut. Daca nu obtii ceva interesant zilele astea, si daca poti sa mai astepti, rabda pana pe 7 Octombrie. Parerea mea e ca alte promotii avantajoase vor aparea pana cel tarziu la sfarsitul acestei luni, dupa aia intra si dealerii si fabricile in concediu. Eu am patit-o anul trecut prin august.

Link pentru salon:

http://www.siab.ro/
V l a d
se muta la financiar
madalina
Sfatul meu sincer: asteapta! Daca gasesti un super discount pana atunci la 1500-200 euro DDP merita sa nu astepti. La SIAB vor fi discounturi serioase. Toti vor sa vanda cat mai mult...
dan48523
si nu va fi oare faza aia cu asteptatul pana in octombrie ca apoi sa mai astept 2 luni sa mi-o livreze? vor avea pe stoc sau o iau de la capat? ce crezi?
madalina
Din experienta, dealerii au stocuri pentru SIAB. MAi putin pentru modelele lansate atunci. Problema este ca fac stoc din modelele, motorizarile si dotarile cele mai vandute.
Marius43590
Din experienta am vazut ca mai toti dealerii au facut oferte din ce in ce mai apetisante, dobanzile au scazut de la inceputul anului si pana acum .... samd.

si totusi cred ca cel mai mult depinde de cat de repede vrei tu acea masina....


Pt Madalina: Stii ceva concret (ce s-a intamplat in 2003 de ex ?). Si eu sunt interesat de masina, numai ca o am planuita undeva pe la inceputul anului.... eventua pot face un efort, dar sa stiu ca se merita....

Madalina astept raspuns pozitiv sau negativ...
G e o r g e
madalina si-a luat masina la promotie smile.gif
Andrei Suzuki
Ca majoritatea dintre noi,de altfel. biggrin.gif
madalina
La SIAB in 2003, 90% dintre masini aveau reduceri de al 500 la 2500 euro
Shade50025
Hai sa facem un sticky cu promotii!
Marius43590
Deci ma apuc sa strang bani de avans :evil:
Ovidiu41654
Credeti ca masinile care sunt deja in promotie, (1000 E reducere la CIP de ex, la Opel Astra H), vor fi ieftinite si mai mult? Sau se vor crea pachete speciale care sa includa ceva mai mult decat oferta obisnuita?
Marius43590
Nu stiu daca raspunsul mai e de actualitate, dar reducerea la astra s-a marit in momentul de fata.... (cel putin asa scrie pe www.opel.ro), si mai e una super pentru cei ce vor vectra.
madalina
Dupa ce se termina stocul si apare Astra H model 2006 cresc preturile normale. Nu stiu ce promotii vor avea la SIAB, daca vor avea!
catalin48786
Fac ultimele pregatiri in vederea achizitionarii unui Avensis 2.2 D-4D. Fiind deja in apropierea Targului am convenit cu dealerul sa-i dau un mic avans sa-mi rezerve masina, si sa astept targul si sa iau masina chiar atunci cu discountul care va fi acolo!!
Din surse neoficiale Discountul la Toyota va fi de aprox 3% ( 1.5% importatorul si 1,5% dealerul )
M A R I U S
Catalin, si eu vreau sa iau un Avensis 2.2!Cat ai dat la dealer?Ai platit la Iasi?Nu e posibil sa te trezesti la SIAB ca nu dau astia nici un discount, mai ales la asta de 2.2?Chiar si asa 3% mi se pare cam putin.Eu o voi lua in leasing si ma intereseaza o oferta si la capitolul asta.Dealerul ti-a mai dat si alte detalii?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.