Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nissan 350Z
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
Otto73
Va place aceasta masina ? Credeti ca are forma mai reusita ca si legendarul porsche? Motorizare V6 3.5l 300cp si V6 3.5l 287cp .
Otto73
poze
Otto73
poze
Otto73
ultima
CCI
Are forma mai reusita decata Cayenne poate.... dar pana la restul de Porsche mai are.
Andrei Suzuki
Da ce treaba are 350Z cu Cayenne? blink.gif
Otto73
mie imi place mai mult decat porsche boxter , audi TT, BMW Z4. Il clasez pa podium impreuna cu noul mercedes SLK dar la raportul pret/performante nissan sta cel mai bine( vb de pretul din SUA)
Paul46623
Porsche Boxster si BMW Z4 nu se prea pot compara cu 350Z pentru ca sunt roadstere pure (au fost concepute ca roadstere).

350Z e o masina destul de rara in .Ro (parca vazusem doar unul mai demult in Bucuresti).
G e o r g e
nsx anyone ? biggrin.gif
Paul46623
350Z bate NSX la timpi.

Editat: Scuze, greseala. Il bate doar pe cel de 256. E cam la egal cu cel de 280. Dar tot are mai multe dotari (si posibil consum mai mic) decat NSX.
eddie
Una reala...vazuta de mine,dar fara sa ma impresioneze deosebit....
Otto73
Nissan 350z este in 2 variante : ROADSTER si COUPE.
Paul46623
Mie personal mi se pare mai reusit coupé-ul (dar asta probabil deoarece nu-mi plac roadsterele/cabrio-urile). Oricum, daca cineva ar dori sa-si ia roadster ar fi de preferat sa-si ia o masina conceputa sa fie roadster, nu un coupé modificat.
Otto73
acum apare si nissan 450Z cu peste 400cai.
va fi un concurent pt. porsche. slk si z4
Arheopterix
Varianta Americana e mai puternica decat cea Europeana.E Biturbo!!!!!
Otto73
QUOTE(Arheopterix)
Varianta Americana e mai puternica decat cea Europeana.E Biturbo!!!!!


Eu am condus 350Z si nu e turbo si din cate am citit 450Z-ul are motor de 4.5 litri si tot fara turbo
Arheopterix
Dan Mateescu,inginerul de la servicul Nissan Buc,are unul "in grije",import SUA,care e Biturbo.
De la el am informatia.
Otto73
QUOTE(Arheopterix)
Dan Mateescu,inginerul de la servicul Nissan Buc,are unul "in grije",import SUA,care e Biturbo.
De la el am informatia.

Poti sa afli cati cai are cu biturbo?
Arheopterix
Il sun maine.
Arheopterix
400(+-) cativa....
Otto73
super si multumesc de info :help:
Daca ii pun biturbo la mazda mea o fac de 450 ponei
Dar cum pretul benzinei a sarit de3$/galon si ca am minus 7 puncte pe carnet timp de 5 ani (amenda pentru viteza 62 mile pe limita de 30)atunci o sa multumesc cu cat are acum si o sa conduc fara sa mai depasesc limita de viteza.
david105973
Daca omul ala are 350 z biturbo, import SUA, a fost modificata, sistemul turbo a fost adaugat...Nu exista 350 z cu turbo din fabrica inca. E vorba ca o sa apara unul pe la sfirsitul anului cu Novidem supercharger care o sa duca la vreo 384 de cai la vibrochen, dar asta nu e sigur. In schimb factory turbo 350 z nu exista. Dar sunt poate peste 15 companii de tuning care ofera single turbo, twin turbo si supercharger kits pt 350 z. Probabil ca masina care o conduce prietenul tau ori nu a venit cu turbo din fabrica, ori cel putin nu e din SUA importata sigur.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.