Help - Search - Members - Calendar
Full Version: de ce l-ati suspendat pe Andrei Suzuki?
Masini.ro Forum > Administrare > Admin www.masini.ro
Iulian HondaFan
doresc sa-mi exprim dezamagirea ca Andrei ( unul dintre cei mai politicosi forumisti) a fost suspendat de pe forum pt. nimica toata.

subscriu aici si parerii lui HalbaSus...
V l a d
decizia a fost corecta avand in vedere ca Administratorul site-ului (adica seful lui) a luat o hotarare ce nu a fost respectata in topic.

In urma analizelor ulterioare intre admini si a adminului in sine s-au ridicat toate restrictiile celor implicati avand in vedere neclaritatea situatiei. Nici eu nu am fost de acord cu aceste bannuri, dar decizia unui admin trebuie respectata chiar daca nu se afla in regulament, pt ca adminii au creeat si ridicat si facut regulile acestui forum, deci au dreptul sa puna reguli temporare sau permanente ce trebuie respectate de ceilalti useri.

Repet, desi nu am fost de acord am respectat decizia adminilor, iar acestia, nefiind absurzi si nebuni ci niste oameni ca si voi, au ridicat toate restrictiile.
Edi45845
Andrei a fost suspendat odata cu mine.Sincer mie masura nu mi sa parut dreapta.E adevarat ca nu am dat doar citate din text,dar am rezumat legea pe intelesul tuturor.Asa oricine putea sa se apuce sa citeasca 7 carti de lege.Ca doar legile dupa care opereaza politistii nu sunt secrete.
Multumesc ca ati fost atat de solitari cu noi.
Mai am o inrebare: dupa cum vedeti pot sa postez pe forum insa tot mai am banned.Care e faza?Care e statutul meu actual?
:brave: :brave: :brave: :brave: :brave: :brave: :brave: :brave:
V l a d
Eu incerc sa fiu cat mai corect fata de toti si de aceasta data situatia a fost cam 50%-50% in opinia mea.
Cred ca a uitat unul dintre admini sa va modifice statusul, o fac eu acum.
Iulian HondaFan
OK, incidentul rezolvat, sanctiunile ridicate. hope nobody holds any hard feelings...

ar fi bine daca admin nu ar lansa topicuri de genul asta.... forum inseamna prin definitie si palavrageala. daca vroiam stiinta/responsabilitate absoluta ne duceam la universitate sau la tribunal...
HalbaSus
1. Ma bucur ca forumul masini.ro respectiv administratorii/moderatorii lui nu m-au dezamagit :1:

2. Sper ca guerilla si restul adminilor sa nu se fi suparat pe mine - cu totii gresim ca suntem useri, dar iertarea este "adminã" biggrin.gif glumeam, oricum dau o bere daca treci prin oradea beer.gif ... ah, si concediu placut... in caz ca citesti forumul in timpul concediului...

3. Sper sa nu mai scrie prea curand in dreptul nick-ului meu (sau al altora) - Banned... arata urat... :ban:
Iulian HondaFan
pai, nu mai scrie... de ce scria banned la tine daca te-ai autosuspendat?
Edi45845
Libertate!!!!!

De curand eu si cu alti colegi forumistii am primit banned in serie.Cum spunea cineva ceva,pac banned.Eu stiam ca un forum este un loc de discutie,unde oricine isi poate exprima liber parerea.Multi considera internetul ca fiind ultimul bastion al libertatii.Daca presa este cenzurata macar aici informatiile sa circule liber.Dar nu.Unii oameni sub protectia anonimatului(nu au trecute date sau poze desre ei sau masini) prefera sa ne ia aceasta libertate.Sunt de acord ca ar trebiu sa existe reguli,dar daca tot sunt macar sa fie respectate.Mi-a placut reactia prompta a celorlati colegi si faptul ca au santionat nedreptatea. Va rog sa aveti responsabilitatea actelor voastre de pe net.

Ps: sper sa nu primesc ban si pt. acest mesaj…
:brave: :brave: :brave: :brave: :brave: :brave: :brave: :brave:
HalbaSus
QUOTE(Iulian HondaFan)
pai, nu mai scrie... de ce scria banned la tine daca te-ai autosuspendat?


pai m-am uitat la un moment dat si asa scria.. nu am incercat sa postez ceva ca eram "in greva" oricum era tot una... poate mi s-a modificat statut-ul ca sa fie in concordanta cu semnatura mea, sau poate am fost bannat pe bune (desi nu inteleg care ar fi fost rostul)... oricum, eu nu vreau sa parasesc acest forum si sper ca nu vor mai aparea astfel de dispute in viitor.

Cat despre "reactia prompta" Edi stii cum e:

"Cand i-au luat pe comunisti nu am protestat ca nu eram comunist, cand i-au luat pe homosexuali nu am protestat ca nu eram homosexual, cand i-au luat pe evrei nu am protestat ca nu eram evreu, cand m-au luat pe mine, m-am uitat in urma mea si am vazut ca nu mai era nimeni care sa protesteze pt mine"... nu mai stiu cine a zis dar e adevarat.
admin
QUOTE(V l a d)
decizia a fost corecta avand in vedere ca Administratorul site-ului (adica seful lui) a luat o hotarare ce nu a fost respectata in topic.

In urma analizelor ulterioare intre admini si a adminului in sine s-au ridicat toate restrictiile celor implicati avand in vedere neclaritatea situatiei.
Nici eu nu am fost de acord cu aceste bannuri, dar decizia unui admin trebuie respectata chiar daca nu se afla in regulament, pt ca adminii au creeat si ridicat si facut regulile acestui forum, deci au dreptul sa puna reguli temporare sau permanente ce trebuie respectate de ceilalti useri.

Repet, desi nu am fost de acord am respectat decizia adminilor, iar acestia, nefiind absurzi si nebuni ci niste oameni ca si voi, au ridicat toate restrictiile.



Nu stiu despre ce vorbesti acolo Vlad biggrin.gif ...va rog ca pe viitor in cazul in care cineva ia o decizie sa si-o asume, eu habar nu am despre ce este vorba.
V l a d
biggrin.gif biggrin.gif bre era vorba de un alt administrator al site-ului... deh "daca ie trei" biggrin.gif biggrin.gif nicidecum nimeni nu te-a invinuit de ceva
mike.omega
Discutiile private nu se fac aici si stiti asta prea bine :bash:

>>>Closed
V l a d
usurel tata nu da cu bata... ti ti ti ce baiat rau
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.