Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Turbo pe un motor pe benzina Mercedes 124
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
Fla50033
Salut tuturor. Nu demult mi-am cumparat un Mercedes 124 cu motor 2,0 L benzina ( carburator) . Masina are undeva la 1,4 tone si doar vreo 100 de cai , e puturoasa rau. Ma intrebam daca stiti cumva daca se poate monta o turbina pe motor?
G e o r g e
cred ca glumesti smile.gif
Fla50033
nu prea ma pricep, sincer
G e o r g e
pai consturile sunt semnificative si fiabilitatea scazuta. recomand schimbarea motorului sau a masinii cu totul smile.gif
robert
Motorul nu a fost gandit ptr turbo.Nu a existat nici o versiune turbo/beznina pe caroseria 124.Si ma gandesc ca daca versiunea ta e pe carburator, atunci e suficient de vechi ca sa lasi in pace saracul Mertz,ca asa puturos cum e te mai duce o viata.Sa montezi o turbina e o operatia mult mai complicata decat pare.Trebuie niste calcule,niste piese facute special pentru asta,numai tunner-ii mari pot face o astfel de operatie, si in nici un caz pe un motor asa vechi.
Fla50033
da..cred ca aveti dreptate... ma las pagubas ... poate o sa imi pun un turbo ...turbo-diesel smile.gif
mersi mult
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.