Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Iluminare stalp vertical al consolei centrale
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
Andrei46685
Salut,
Sunt posesorul unui Colt 1.3 Invite din aprilie anul acesta.
Am o intrebare-cheie (si probabil hilara) pentru toti ceilalti posesori ai acestei masini:
- am citit si inainte si dupa cumparare prin reviste auto (cel mai recent in AutoExper iunie) si pe Internet cum ca stalpul central vertical al consolei (cel care contine si bricheta) ar trebui sa fie iluminat in aceeasi nuanta ca si butoanele consolei.
In cazul masinii mele nu este valabil acest lucru, nu se lumineaza decat butoanele si atat. Am intrebat bineinteles si agentul de vanzari de la Mitsubishi si mi-a spus ca ziaristii nu prea stiu ce scriu si ca nu se lumineaza nimic pe stalpul vertical.
Am vazut de curand pe www.whatcar.com un video-test cu noul Colt si in imaginile de acolo se vede clar ca acest stalp este luminat de sus de la led aflat exact sub butonul de setare a puterii aerului (cel din mijloc).
Intrebarea mea este daca in cazul masinilor voastre, Colt bineinteles, se lumineaza noaptea acest stalp central vertical?
Chiar sunt foarte curios.
Oricum va tin la curent.
Astept un raspuns pe tema asta de la Mitsubishi Europe.
Multumesc,
robert
Am mers de curand cu un CZ3 si la asta se ilumina stalplul ala de palstic de care spui tu intr-o nuanta de verde.Io zic ca treb sa mearga si la Colt normal, ca bordul e la fel.Te-a pacalit ala de la firma, iti spun eu.Cred ca ai un bec care nu merge cum trebuie.
sebi49002
si la mine se lumineaza stalpul central intr-o nuanta de verde la fel cum se lumineaza vitezometrul, turometrul. Insa e o lumina destul de slaba, asa ca cel mai probabil ai un bec care nu functioneaza. Du-te si ia-te de aia de la service.
George40162
Afirmativ, sunt posesor de Colt 1,1 si exista iluminare in stalpul de sub consola centrala. Am avut ocazia sa mai conduc si un alt Colt decat cel proprietate personala si mergea si acolo. Cu siguranta ai o mica problema la becul de iluminare. Intreaba la service, bafta!
Andrei Suzuki
Bai baieti,bagati si voi o poza ca m-ati facut curios. smile.gif
Poate imi dati vreo idee. laugh.gif
Andrei46685
Salut din nou,
In primul rand va multumesc mult pentru raspunsuri. Avand certitudinea ca nu vad eu leduri verzi pe pereti m-am dus cu masina la service unde s-a constatat ca intr-adevar nu era o legat un contact. Acum s-a rezolvat.

Cateodata raman stupefiat in relatia cu service-urile din Romania (si nu doar la Mitsubishi; cand aveam Matiz l-am dus in service la Volvo si uitasera sa-mi conecteze toata partea electrica de pe hayon); dupa ce ca ei de la inceput au fost nesimtiti ca nu au facut verificarea masini la livrare acum dupa ce rezolva mica problema se dau mari profesionisti si imi zic asa de sus "pentru atata lucru ne-ai deranjat!? Nu era legata o cupla sub bord."
Asta dupa ce pentru montarea unor suporti de portbagaj cumparati de la ei am stat langa ei 2 ore jumatate. Bineinteles toata montarea facandu-se citind instructiunile producatorului. Erau 3 in jurul masinii si cu brosura portbagajului in mana se tot uitau si se invarteau. Daca nu as fi fost obosit dupa o zi de munca as fi apreciat spectacolul.

Inca o data va multumesc,
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.