Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Articol despre Dacia Logan
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
f1anatic
pe site-ul celor de la Michelin.
http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr...an-carpates.htm
Obuzel
Un articol chiar laudativ.
Poate ca Ghosn nu greseste atunci cand spune ca va vinde 1.000.000 de bucati pe an.

Ce e imbucurator este faptul ca ajuta mult si la ridicarea imaginii Romaniei.
Edi45845
Pe mine m-au convis.Acuma ma duc si-o cumpar…
Acuma serios aia chiar vorbeau de Logan?...Oare nu e o greseala de tipar?....Sau mai este o varianta:cred ca au baut la palinca si la si tuica de numa,numa dupa care s-au dus l-a comitetul de intampinare de pe centura, incat li se pare minunata Romania unde cu bani putini(pt. ei) poti sa te distrzi atat de bine si nici nu mai conteaza cum e masina,cand ei s-au simtit atat de bine in ea…
Obuzel
Da Edi, aia chiar vorbeau de Logan.

Nu mai fi atat de contra pentru ca nu ai nici un motiv.

Mie articolul mi s-a parut echilibrat.

Vezi ca pe aceeasi pagina este un link in care descriu ceea ce au vizitat si ce le-a parut lor de interes.

Faptul ca au scris separat un articol despre Logan in conditiile in care acela e un site turistic si nu de masini cred ca spune multe.
V l a d
se muta la dacia
Zetics40545
Guys, sa fim seriosi, oricit de circotasi am vrea sa fim, e o masina buna. Se apropie anul, si nu am auzit de boli care sa apara constant si in numar mare la masinile vindute.

Ma gindesc ca daca francezii scoteau numele Dacia de pe masina asta, si inventau alta marca, toata lumea ar fi fost very happy cu "XYZ" fata de rahatul ala de Dacia...ar fi fost un huge step etc. Nu va mai cramponati ca se cheama tot Dacia, ca are arc la portbagaj si nu are ABS in serie. Intrebati orice amarestean cu berlina daca nu ar vrea totusi un Logan in locul hirbului propriu.

Nu e masina perfecta, evident, nu merita toate laudele aduse dupa cum nu merita nici toate criticile aduse pe seama ei.

Deja sint zeci de mii de loganuri vindute, dar n-am vazut pe forumuri probleme atit de numeroase ca la alte marci mai cu pretentii si vindute in numar mult mai mic! Think about it!
Luci47079
Total de acord. Punct.
mihai51160
bravo
Maff
Eu zic ca este un articol platit.Prea zice de bine.Sau poate nu s-au interesat mai bine si la cumparatorii din Romania.
James Kilowatt
Uitati si ce zic unii francezi.
http://www.webcarcenter.com/guide/renault/logan/G2167.html
Aparent romanii sunt cei mai cusurgii...deh, sunt toti nascuti in Cadillac biggrin.gif
Maff
Dar nu spun chiar lucruri asa de laudative.Si in afara de asta ei zic ca motorul de 107cp va fi diesel..............fals.
Este un articol platit, care nici macar nu este bine pus la punct........
James Kilowatt
LA tine toate sunt articole platite biggrin.gif

N-a spus nimeni ca e laudativ, ci e doar echilibrat. Are avantaje si dezavantaje, ca orice masina. Nu o prezina nici ca pe masina secolului, nici ca pe ultimul jaf.

Si nu sunt singurii. Am citit mai multe reviste franceze si belgiene si opiniile sunt cam aceleasi. +Spatiu mare, +confort bunisor, +tinuta de drum buna, +-performate asa si asa, -lipsa electronicii, -insonorizare cam de kko, +insa compenseaza prin buget.

Dintre europeni, cel mai tare o critica romanii biggrin.gif.
Eu inca n-am apucat sa ma dau cu ea, nici ca sofer nici ca pasager. Si ma sacaie curiozitatea:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.