Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina noua ..aprox 11000Euro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Forbes49937
Salutare..sunt nou pe acest forum si am si eu o intrebare...a venit timpul sa-mi dau si eu Dacia mea Nova si sa-mi iau si eu o masina noua...nu prea vreau eu Dacia logan si caut o masina noua pe la 11000euro ..ce sfaturi aveti ? Vreau sa aiba aer in primul rand si nu sunt pretentios la clima si alte accesorii mai mult sau mai putin utile..Ma tot uit la Fiat Albea care costa 10400euro DDP cu aer,abs, cd ..adica cam ce vreau eu...ma gandesc ca daca mai dau un ban as putea sa ii pun si gaz(ce parere aveti de ideea asta?) dar nu prea sunt sigur ...Credeti ca merita ? Exista oferte asemanatoare la alte masini ? Astept si eu un ajutor ..multumesc :wave:
krysty
experientele anterioare ma fac sa cred ca Albea va fi calcata in picioare si ti se vor propune orice alte modele in locul acesteia.

deci... bagati carbuni in aria versus. :argue:
Zetics40545
Presupunind ca nu te bagi la leasing, deci nu koreene, ai putea lua la banii astia o Nubira 2, parca era vreo 10200E, sau Clio Symbol cu motor 1.4 16V la 98CP, cu ABS, a/c, 2 airbaguri, proiectoare pe la 10800E cu toate taxele incluse. Sub 11000E poti luat si Clio diesel 80 CP, dar fara ABS si airbag pasager. Altceva....nu prea.
Forbes49937
zatics sa sti ca am mai studiat piata si parca m-as baga la o asiatica ...ce zici/sti de Lacetti ??!! Hb imi place tare mult...a si stiu ca e cumva fosta nubira ...dar nu are legatura cu cea rom.
Florin50070
Eu zic ca Suzuki Ignis
Zetics40545
Lacetti cam sare din pretul spus de tine cred (chiar daca o iei in leasing, tot ai o taxa vamala de 6%). Review-urile nu sint foarte grozave legat de aceeasta masina, in special motorizarile, singura motorizare pe care o recomanda recenzorii fiind ala de 1.8, restul cica sint lesinate.

Nu stiu la banii aia daca nu poti lua o elantra
Forbes49937
am citit si eu mai multe review-uri pe pagini externe si mie mi-au parut ok'adica nu e o masina extrordinara dar e buna si cred ca motorul de 1.6 au zis toti ca e ok.Apoi mai sunt si forumurile tot externe pe care masina e laudata din punct de vedere al fiabilitatii putand fiin comparata cu Accentul chiar. O alta caracteristica ar fii faptul ca la bani mai putini (adica la CIP) ofera dotari care la alte masini costa mult mai mult).Si stiu ca daca pun si taxele se duce putin mai mult peste suma avansata de mine dar sa fiu sincer dupa lungi cautari nu am gasit nici o masina in suma asta care sa fie considerata "de familie" adica cu un pic de porbagaj si nitel loc in habitaclu si care sa aiba macar un ABS si un AC.A da ...si azi ma duc sa vad si propunerea cu Suzuki Ignis desi sunt putin confuz.Adica am citit lucruri bune despre ea dar la viteze mici "de oras" dar la viteze mai mari se pare ca apar unele probleme.
Zetics40545
Chiar daca e putin mai sus (10500E CIP), vezi ca Elantra vine tot cu motor 1.6/16V, si are 2 airbaguri, ABS+EBD, climatronic(!!!), proiectoare ceata, geamuri electrice, calculator vord, plus minunea unica in Ro cu garantie 5 ani la motor, cutie si planetare.

Baga un ochi aici: http://www.hyundai-motor.ro/showroom/?id=47
eugen32333
Si eu votez cu Hyundai: Accent
- versiunea pe benzina full option la cca 8200 CIP
- versiunea pe motorina full option la cca 9500, pret CIP
http://www.hyundairo.ro
Zetics40545
Corectie (am vorbit acum 2 zile cu dealer-ul de la care am luat eu masina):
- 1.3 full este 8400E CIP
- 1.5 CRDi full este 9900E CIP

Toata lumea nu stie cum sa mai scada preturile...ei le ridica. Asta, au vazut probabil ca in ultimul timp s-a vindut la greu (pentru standardul lor!) Accentul, si i-au tras o marire de pret...wtf!

In plus, motorizare 1.6 nu mai aduc pe Accent. Pacat.
Forbes49937
am vorbit si eu la dealer azi (chiar ff placut si ff saritor ).la 8400 nu e chiar full nu are oglinzi electrice si proiectoare ceata.exista oferta de 7300 care are de toate dar nu dublu-airbag si abs dar are toata electrica.In alta ordine de idei am fost si am facut drive test cu lacetti 1.6 HB ..Suuuuperb
biggrin.gif biggrin.gif ...pe de alta parte cand m-am uitat la interior, la plastice, ceasuri bord ..etc am uitat total imaginea saracacioasa si stearsa a Accentului (fara suparare ) :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.