Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dintre A4,Mondeo,Passat ???
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Bogdan49836
vreau sa-mi i-au o masina second-hand pana in 11.000-11.500 m-am gandit poate as merge pana intr-un parc de masini in germania, desi inca nu is lamurit cum e cu Autohus si restu'.
M-am gandit intre:
A4
Mondeo
Passat


Toate dintre ele incepand cu 2002 (sau 2001 noiembrie parca cand s-au schimbat modelele)

Ce ati recomanda in functie de costuri de intretinere,consum,piese ...

Mi-ar placea f mult Audi dar nici celelale optiuni nu m-ar deranje bineinteles
G e o r g e
hmmmm nu stiu cat de bune o sa gasesti masinile in banii aia smile.gif

vezi ca preturile pt export sunt fara mwst(adica fara TVA 16% in germania)

adica iei pretul ala si mai pui TVA + vama + taxe de inmatriculare la noi smile.gif

sa iei si asta in calcul .

in rest , A4 , passat , mondeo. in ordinea asta .
Maff
A4 nu cred ca gasesti la banii astia si sa nu fie cu probleme ...........Poate Passat, cred ca gasesti din 2002 la un pret bun....
HalbaSus
George a grait adevar biggrin.gif, cel putin in ceea ce priveste ordinea... A4 > Passat > mondeo... acum depinde si de dotari dar ca regula asta se aplica... mondeo poti gasi deja pe la 6-7000... stiu pe cineva care a luat din belgia un mondeo break din 2002 cu 6500.... cu vama cu tot a ajuns pe la 8500 sau ceva de genu... passat-ul si a4 sunt mai scumpe
Bogdan49836
am fost aici la piata de masini din Satu Mare si am vazut preturi:
Mondeo 9500-10500
Passat 10000-11000
A4 13500-15000

Toate 2002 ... si am auzit ca bisnitarii astia isi pun 1000-2000 profitul lor , ca doar nu le aduc din germania pe gratis.
De aceea m-am gandit ca poate as intra pana in 11500-12000 chiar si cu A4 la care imi sta gandul , dar asa cum am spus si mondeo , passat sau alte modele (astept sugestii) intra in calculele mele.
Si asa am zis ca as merge eu pana in Germania si sa intru in buget.
Oricum inca nu is lamurit cum e cu toate taxele ... daca poate cineva sa-mi dea un ex: daca i-au una din germania cu 10000 la cat ajung cu tot cu taxe,accize,inamtriculare ...
madalina
Bisnitarii mai iau si masini lovite, pe mai nimic, le repara de mantuiala, iau masini cu probleme, cu kilometrajul aranjat etc etc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.