Help - Search - Members - Calendar
Full Version: consumul fabia 1.2l 64 CP
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
cristi49802
am cumparat de curand o fabia 1.2 HTP 64 CP mi-am pus tot ce trebuie pe aia abs ac etc. imi place merge frumos cu partea cu condusul sportiv nu prea ma impac dar merge si asa. problema mai mare este consumul am o medie cam mare la 300km cam 35%exterior si 65% oras sa ridicat cam la 10.5. am intrebat si mia sa spus ca asa este normal la inceput pana se aseaza motorul voi ce parere aveti
G e o r g e
de la 5000 km in sus va incepe consumul sa fie unul normal smile.gif

la inceput consuma mult . este normal.
ncristi
QUOTE
problema mai mare este consumul am o medie cam mare la 300km cam 35%exterior si 65% oras sa ridicat cam la 10.5


O sa mai scada..
Am un amic care are asa ceva si spune ca ii ia in ploiesti 8-8.5% in ploiesti --in bucuresti mai pune 1-1.5l...
Acum depinde si de stilul de condus si de oars...mai rau ca in bucuresti nu se poate oricum...smile.gif
stefan_ieu
Mie imi ia cam 8 daca merg linistit, spre 9 daca sunt mai bagaret si sare putin de 10 daca ma dau pilot de curse smile.gif . Asta in oras, fara aer conditionat.
Daca vrei mai multe cifre, incearca aici
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.