Help - Search - Members - Calendar
Full Version: masina din america
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
luigi49750
Ma voi repatria in Romania la anul viitor si incerc cu 6 luni innainte de repatriere sa-mi cumpar o masina de aici(America).

Nu reusesc sa aflu ce masini aduse din America se for putea inmatricula in Romania. Am trimis e mail la cei de la RAR dar nu imi raspunde nimeni.

E cineva care ma poate ajuta cu aceasta informatie?
Numai bine tuturor,
Luigi
G e o r g e
orice masina care este euro 3 minim smile.gif

daca nu a mai fost inmatriculata nici o masina modelul ala , ii poti face omologare. 15 mil costa din cate tin eu minte smile.gif
f1anatic
QUOTE(G e o r g e)
orice masina care este euro 3 minim smile.gif

daca nu a mai fost inmatriculata nici o masina modelul ala , ii poti face omologare. 15 mil costa din cate tin eu minte smile.gif


Pai George...normele Euro...sint pentru Europa. Nici o masina din America nu este omologata pentru normele de poluare Euro. INSA normele Euro sint copiate dupa normele de poluare Americane...iar daca stimabilul care vrea sa se repatrieze chiar vrea sa aduca o masina...poate ar fi mai indicat sa aduca un CEV: California Emissions Vehicle.
G e o r g e
pai trebuie sa se intereseze si el in functie de model (an de fabricatie si motor) cat de poluanta e masina biggrin.gif

apoi compara cu normele din state .


doar nu vrea sa ii caut eu raspunsurile pentru el blush.gif nu de alta dar mi-e asa o lene
adi45619
QUOTE(f1anatic)
INSA normele Euro sint copiate dupa normele de poluare Americane.


Esti sigur ca americanii au inventat normele de poluare? Eu stiam ca europenii si japonezii erau cei preocupati de mediu si americanii erau tipii rai care nu vor sa auda de incalzirea globala si de reducerea emisiei de noxe.
madalina
Exista o lista a masinilor euro 3 pe site-ul RAR. Linkul este in financiar.
Otto73
nu stiu cine a inventat normele de poluare dar stiu ca aici in SUA sunt cele mai drastice
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.