Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dacia Logan "Masina anului 2005" în Serbia - Munte
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
adi45619
http://www.dacia.ro/comunicat_8.html


Dacia Logan a fost aleasa "Masina anului 2005" în Serbia - Muntenegru de catre un juriu compus din sapte jurnalisti specializati în domeniul auto, care a apreciat în mod deosebit prestatiile vehiculului si adaptarea acestuia pentru pietele respective.

Modelul Dacia Logan este deja detinatorul mai multor premii pe plan international : "Autobest 2005", "Best Buy" în Croatia si în Bosnia, "Most Desired Car" în Macedonia.
mihai38772
Este si normal la cate calitati are . Care nu vor sa le vada nu le vad.
Nu era asa de mare succesul Loganului in anul 2005, unde concurenta este extrem de acerba, daca nu era o masina cu multe calitati si o masina fiabila.
Florin42855
mda... plus lista de optionale foarte generoasa, si dotarile de ultima ora...

deh... muntenegrenii sunt saraci ca noi...
mihai38772
QUOTE(Florin42855)
mda... plus lista de optionale foarte generoasa..


cam la care optionale te referi ??? care crezi ca lipsesc?
eddie
Se refera la optionale alea ieftine care montate pe o Dacie, ai impresia ca o face avion !!! :puke:
mihai38772
QUOTE(eddie33)
Se refera la optionale alea ieftine care montate pe o Dacie, ai impresia ca o face avion !!! :puke:


Logan are acelas pret cu Clio , asta il face la fel de slab sau de bun , cum vrei sa o iei

Acum , dupa cate stiu , Clio care se vinde la noi nu este facut in Franta ci in Turcia .
madalina
Clio Symbol se ansambleaza in Turcia.

Clio Bicorp se ansambleaza in : Franta, Spania, Slovenia (sau Slovacia? - una din ele).
eddie
Sunt strugurii acrii rau de tot.A mea e facuta in Franta si a costat cu 50 % mai mult decat cel mai scumpa Dacie Logan.
Madalina,se face in Spania,Franta si Slovenia(in fosta Yugoslavia).
mihai38772
Pai de unde esti tu ferm convins ca e facuta in Franta???
eddie
Am luat-o cu banii jos si am avut vama pe mana,am predat-o la politie pentru inmatriculare.Si mai are si seria de motor,cine stie cunoaste!
mihai38772
QUOTE(eddie33)
Am luat-o cu banii jos si am avut vama pe mana,am predat-o la politie pentru inmatriculare.Si mai are si seria de motor,cine stie cunoaste!


Sigur mororul este facut in Franta , asta la toate . Motorul se monteaza asamblat si rodat
Este fabrica separata de motoare Renault pt toate masinile lor
eddie
Crezi ca mi-au dat vama numai la motor ?Vama era din Franta la masina.
Cei de la Renault daca baga in calculator seria motoriului si a sasiului stiu unde sunt facute subansamblele si unde e asamblata masina.Mai ales ca acum un an,motorul de 1,5 DCI 80 c.p. nu se facea decat in Franta.Tot aici se fac cele mai dotate modele,celelalte se fac in Slovenia,cele mai ieftine,cum e Clio Prima.Asa au pus si toate dotarile pe ea,dar si pretul a fost mai mare...Acum cateva luni am gasit cu 300 de euro mai scump un Megan Hatchbag negru cu dotari mult mai putine,deci a fost destul de scumput,dar are chiar toate dotarile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.