Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sugestii pentru forum
Masini.ro Forum > Administrare > Admin www.masini.ro
krysty
aici puteti veni cu sugestii pentru forum (ex: theme, tab-uri, alte formate de forumuri etc.).
orice sugestie e binevenita si analizata cu maxima atentie.
G e o r g e
am si eu o sugestie :

http://www.invisionboard.com/
krysty
dap... aceasta varianta e analizata de ceva timp :yup:
G e o r g e
:angel: bag si eu strambe biggrin.gif ce sa fac.
Andrei Suzuki
O intrebare/propunere de la mine: Nu se poate scoate limita de 100 kb de la poze?Nu de alta,dar ar fi frumos sa facem schimb de melodii,mici filmulete..etc pe forum,undeva la off topic.
G e o r g e
tu sa taci ca esti pe dial up !
Andrei Suzuki
So?
Not for long.... tongue.gif
mike.omega
QUOTE(Andrei Suzuki)
O intrebare/propunere de la mine: Nu se poate scoate limita de 100 kb de la poze?Nu de alta,dar ar fi frumos sa facem schimb de melodii,mici filmulete..etc pe forum,undeva la off topic.


Eh uite de asta exista hosting on-line :brave:
lucian39229
cu toata rugamintea
hai sa fcem si noi domeniu cu vanzare auto piese si ce mai tine
ar fi bine venit
ganditi-va
multumesc
madalina
De ce sa facem cand exista deja unul?!?

Citeste pe acesta pagina, in partea de sus! "piese si accesorii"
lucian39229
QUOTE(madalina)
De ce sa facem cand exista deja unul?!?

Citeste pe acesta pagina, in partea de sus! "piese si accesorii"




scuza-ma Madalina ma gandeam la unul asa cum este la 4tuning
unde sa discutam daca acel lucru care il vinde merita ?
nu stiu ar fi util
dar daca nu este nu este
oricum merci ca m-ati bagat in seama
zefir34016
Pentru logo-urile din sectiunea "Marci de masini A-Z" se propun urmatoarele GIF-uri transparente! (deci nu opace, sau JPG-uri):











[img]http://www.geocities.com/ardland/logo/logo_toyota.gif[/img]
[img]http://www.geocities.com/ardland/logo/logo_volkswagen.gif[/img]

Cu acordul admin-ilor ar putea fi folosite si ca avatar (cu exceptia celor "luate" deja wink.gif)
G e o r g e
http://www.geocities.com/ardland/logo/ :angel:

pt dacia : facut de je biggrin.gif
G e o r g e
sau gif smile.gif cu fundal transparent tongue.gif
zefir34016
Pai, oricine are cont de email la yahoo (ex. pacala@yahoo.com), automat are si 15Mb free disk space pe YahooGeocities pentru website personal, adresa fiind http://www.geocities.com/pacala/

Daca nu-ti faci site, poti folosi spatiul pentru a incarca diverse fisiere si a le folosi la nevoie (ex. postari in forumuri), ca mai sus.

Voila! smile.gif

PS. 1. Mda, intr-adevar, asa se zice corect, GIF cu fundal transparent.

PS. 2. Da' de ce i-ai facut chenar (negru!), ca se vede nasol
G e o r g e
forumul pune automat chenar la pozele puse cu attach. daca e cu [img] nu mai pune tongue.gif



veeeezi? biggrin.gif
Florin Ristei
Va propun pentru opel...un nou logo...e transparent si asta...ca da bine in loc de albu ala prapadit.

Si inca un sfat....cand puneti pozele astea (logo-urile), in dreptul numelui masinii, nu lasati sa-si faca singure stretch. Pentru ca se "strang" naspa. Faceti-le voi resize intai la dimensiunea dorita... si editati-le un pic in Fireworks sau Photoshop...si o sa arate bine. Daca vreti, pot sa le fac eu pe toate, adica ma ofer sa le iau, le fac transparente si sa vi le dau exact la dimensiunea dorita (in jur de 50 x 50 ca sa se vada klumea). ce ziceti?
Florin Ristei
Uitati si pt BMW ... (la 50 x 50)
Eu zic ca se vede klumea (evident fara chenaru negru)
Lucas
O chestie frumoasa pentru forumul asta ar fi sa faceti la mesaje, la alea ce le-am trimis, sa fie si un "buton" pe care sa scrie modificare. ca si pe furmul ........ care are asa ceva si e valabil butonul ala de modificare timp de vreo 4-5 ore de la data postarii. E mult mai bine asa ca daca ai uitat ceva pe dinafara, numa modifici. nu mai scrii alt mesaj.
Andrei Suzuki
Cum adica? Eu n-am inteles ce vrei sa spui. blink.gif
Nu e deja un buton pt modificare?Apesi pe el si il modifici cand vrea muschiu ta. wink.gif
arunescu
exista vreo modalitate prin care tabela in care e afisat forumul sa se intinda pe toata latimea ferestrei browser-ului?

e stresant sa citesc titlurile topicelor pe 3 randuri
Andrei Suzuki
Vedeti ca ati pus de 2 ori rubrica "Ssangyong"
C Z R
andrei si eu am observat inca de la inceput, dar sa nu uitam ca e o marca cu personalitate dubla, o dualitate (pleonasm) biunivoca biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
mike.omega
Problema s-a rezolvat biggrin.gif
Skywalker
Se poate face o "curatare" a forumului? adica stergerea topicurilor inchise, a celor iesite din actualitate, a userilor fara activitate pe forum pentru ca sunt o gramada de topicuri care nu-si mai au rostul. (e cam mult de lucru).
krysty
tocmai s-a facut o curatire a topikurilor mai vechi de 1 an care nu aveau nici un raspuns. in curand se va face si a celor inchise.
Andrei Suzuki
Felicitari pt noua fata a forumului. Arata mult mai bine! beer.gif
mike.omega
Da a nins nu gluma! Care curata zapada de pe streasina?! tongue.gif
G e o r g e
NoScript by FF smile.gif
BOGY
Nu ar fi rau un filtru pentru mesaje recente. De ex. 1 zi (si de ce nu 2,3 .. 1 sapt). Este super ok. filtrul cu mesajele de la ultima vizita, dar daca se intrerupe conexiunea ...
Posibil sa existe, dar eu nu am gasit, decat in cadrul unui topic.
booneK9
Ar fi utila posibilitatea cautarii mesajelor dupa data.
Azi mi-ar fi utila. Nu stiu de ce nu pot sa vad mesajele scrise de la ultima vizita (pe care o simte acum 5 minute). Asadar, azi nu vad nimic din ce s-a scris de aseara pana acum...
TLS-09
Exista numerosi membri care deschid subiecte (in special in sectiunea de mecanica auto) , enumera ce probleme au la masina , spun pe urma ca se duc la service sa rezolve si ...............evident in cele din urma nu revin niciodata sa posteze macar ce avea masina.
Consider ca este de bun simt sa se revina cu un post care sa explice in ce consta defectiunea astfel incat alti membri cu defectiuni similare sau masini de acelesi tip sa nu fie prostiti cind se duc la service si le spune mecanicul ca"le-a cazut relantiul in baie".
Ar trebui impusa o sanctiune moderata (ceva de genul unei suspendari) a carei intrerupere sa se faca dupa ce se afiseaza in postul ramas descoperit (sau mai bine zis "in coada de peste").
madalina
QUOTE(TLS-09)
Exista numerosi membri care deschid subiecte (in special in sectiunea de mecanica auto) , enumera ce probleme au la masina , spun pe urma ca se duc la service sa rezolve si ...............evident in cele din urma nu revin niciodata sa posteze macar ce avea masina.
Consider ca este de bun simt sa se revina cu un post care sa explice in ce consta defectiunea astfel incat alti membri cu defectiuni similare sau masini de acelesi tip sa nu fie prostiti cind se duc la service si le spune mecanicul ca"le-a cazut relantiul in baie".
Ar trebui impusa o sanctiune moderata (ceva de genul unei suspendari) a carei intrerupere sa se faca dupa ce se afiseaza in postul ramas descoperit (sau mai bine zis "in coada de peste").


sunt perfect de axord cu tine, dar este o problema de educatie si bun simt personal. de obicei cei ce lasa astfel de probleme, nu mai intra deloc pe forum, asa ca nu are niciun efect suspendarea.
TLS-09
Nu-s incapatinat da-s ardelean!
Ce ne facem cu aia care mai intra? Asta se vede si dupa numarul de mesaje postate ca daca-i la primul post si intreaba "ce-i bate pe dreapta" e clar.
Problema este daca se poate tehnic rezolva situatia, pentru ca , de exemplu mai intra omul dupa o luna si eventuala suspendare nu are nici un efect. Ea ar trebui sa opereze imediat cind vrea sa scrie pe alt subiect decit cel "abandonat".
Evident ca omul trebuie sa fie si avertizat corespunzator ca astfel in mod sigur scrie pe urma si acolo unde trebuia sa continue.
R a z v a n
intrebare:
nu se poate sincroniza ceasul forumului cu ora Romaniei?
f1anatic
QUOTE(R a z v a n)
intrebare:
nu se poate sincroniza ceasul forumului cu ora Romaniei?


Raspuns: Ba se poate dar nu toata lumea stie.
Te duci la PROFIL si in josul paginii vei vedea TIMPUL ZONAL pe care il alegi + 2h GMT
R a z v a n
grazie
Mariustom
Am și eu o întrebare: în Regulament, la punctul 2, în urma unor intervenții (a se citi reclame acceptate sau nu biggrin.gif ), a apărut un text nou
QUOTE
2. Este interzisă postarea de anunțuri de vânzare pe forum (mașini noi, second-hand sau piese de schimb). Dacă doriți să faceți acest lucru vă rugăm folosiți serviciile puse la dispoziție de site-ul www.masini.ro. La fel este interzisă postarea oricărui fel de link-uri care au ca scop promovarea de site-uri auto sau non-auto. Exceptie de la aceasta regula fac posturile si userii care fac reclama cu acceptul Mirabilis Media.

De unde știm noi cine face reclamă cu acceptul Mirabilis Media, atâta timp cât au fost cazuri de reclame scăpate, fără intenție ?
Prin ce se va diferenția reclama acceptată de celelalte ?
Nu că m-ar interesa vreo reclamă anume, dar a apărut ceva nou și neînțeles de mine :bash:
admin
Am pus eu odata o intrebare..la masina mea..cat face, cu link spre anuntu de pe site si un glumetz mi-a atras atentia ca's cam porc, adica unii au voie sa faca reclama si unii nu. Am specificat si la rules acum ca sa fie clar:)
Mariustom
Știu că doreai să modifici Regulamentul în privința reclamei încă de aici: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?p...ghlight=#141159
dar tot nu știm diferențele între reclamele cu scop comercial și reclama postată de firma proprietară a forumului.
Eu asta întrebam: "Prin ce se va diferenția reclama acceptată de celelalte ? "
admin
Reclamele autorizate vor fi cunoscute de toti moderatorii din timp. De ex ariile Opel si Suzuki sunt sponsorizate iar sponsorul poate sa-si faca reclama acolo daca doreste. O sa ma gandesc si la o modalitate prin care sa va dati seama daca o reclama e autorizata sau nu, de ex sa fac un user care sa poate posta reclame unde are chef de genul celui de pe softpedia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.