Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bmw 316, 318 - chiar nu-mi poate spune nimeni cat consuma ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
Eduard49295
[b]As vrea si eu sa stiu daca ma poate ajuta cineva , cat consuma un Bmw 316 sau 318 , motorizare benzina , an fabr. 2000 si daca este scumpa intretinerea de exemplu in comparatie cu vw sau audi. PLS ! Merci frumos ![/b]
joy49022
Eu am un 318i din 2000 si sant multumit de ea,consuma in jur de 9-10 mers tare,acum i-am facut putin tuning la motor si ia in jur de 12 da fuge bine.In rest,nu e greu de intretinut,dak ai grija de ea,e o masina rezistenta.Am 130000 si nu i-am schimbat niciodata amortizoarele si sincer nici nu e nevoie sa le schimb,nu se simte nimik la gropi sau.. cunosc un prieten cu passat care la 50000 a trebuit sa le schimbe ca trancanea tare :peacefingers:
joy49022
Eu am un 318i din 2000 si sant multumit de ea,consuma in jur de 9-10 mers tare,acum i-am facut putin tuning la motor si ia in jur de 12 da fuge bine.In rest,nu e greu de intretinut,dak ai grija de ea,e o masina rezistenta.Am 130000 si nu i-am schimbat niciodata amortizoarele si sincer nici nu e nevoie sa le schimb,nu se simte nimik la gropi sau.. cunosc un prieten cu passat care la 50000 a trebuit sa le schimbe ca trancanea tare :peacefingers:
alex46383
Salut

Frate smile.gif ce tuning ai facut la motor pe bezina BMW ?

Detalii...
alex46383
Salut

Frate smile.gif ce tuning ai facut la motor pe bezina BMW ?

Detalii...
Otto73
consumul depinde in mare masura cum conduci
Victor53925
Consum intre 8 si 10 in oras, depinde cum mergi. As zice 10 mai degraba, ca doar mergi cu BMW.
Intretinerea nu e scumpa, reparatiile sunt blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.