Help - Search - Members - Calendar
Full Version: tuning skoda fabia
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
alex49102
cine poate sa-mi dea cateva sugestii de tuning pt. fabia?
Stie cineva unde se gaseste si cat costa folia de aluminiu de pus pe mocheta, in loc de covorase?
HalbaSus
Eu am gasit intr-un magazin de tuning 75x110 cm la 610.000 lei.
guerilla
folie in loc de covorase?
eu n-as recomanda. sub folie, oricat de bine ai lipi, se va aduna mizerie (cel putin pe la colturi), care in timp se va transforma in uzura mochetei.
Andrei Suzuki
Exista covorase care imita acea folie.Am vazut si prin benzinarii,dar nu stiu cat de rezistente sunt pt ca nu sunt de tabla si probabil ca sunt vopsite....vopsea care odata si odata,de la atata frecat,se curata.
mike.omega
Schimbatul covoraselor nu tine de tuning, parerea mea biggrin.gif
HalbaSus
Folia respectiva se lipeste ? Eu credeam ca se pune in locul covorasului... Din ce am vazut eu e un strat subtire de aluminiu... dar poate ca are si adeziv... singurul pericol sesizat de mine e ca te poti taia in momentul in care le pui/scoti...
Andrei Suzuki
Mie mi-e ca aluneca picioarele pe tabla aia,ceea ce nu e tocmai placut.Mai ales daca esti incaltat in pantofi.
Uitati aici masina cu tabla in loc de presuri.Nu mi se pare cine stie ce.
DORU
Incearca DMX din Cluj...cauta pe google si vei gasi. Ieftini, importa direct din Cehia, dar montajul si vopsitul te privesc. Ei doar vand...subansamble.
Maff
biggrin.gif Cum sa nu tina covorasele de tuning?Mai ai putin si spui ca nici zarurile de plus care se atarna de oglinda retrovizoare nu tin de tuning.
HalbaSus
Hai acum sa nu fim puritani si sa zicem ca daca nu schimbi juma' de motor nu e tuning, si ca ala e "styling" si ca celalalt e "customising" si celalalt "tunare"... avand in vedere ca forumul nu are rubrici separate pt covorase, schimbat stickere, schimbat axe cu came, etc.... cred ca e normal ca absolut toate modificarile aduse masinii (inclusiv zarurile de plus agatate de oglinda) tin de tuning...

E ca si chestia aia cu diferenta dintre "hackeri", "crackeri" si "carderi" si mai stiu eu ce soiuri cu de 2 ori atatea definitii...
G e o r g e
pai sunt diferente intre crackeri si hackeri !

primi fac proigrame cei de-ai doilea fac servere smile.gif
HalbaSus
QUOTE
pai sunt diferente intre crackeri si hackeri !

primi fac proigrame cei de-ai doilea fac servere smile


conform opiniei "puritane" (M.I.T. style) hackerii ar fi programatori obsedati sa faca programele mai eficiente, mai inteligente, mai bune, si pentru asta studiaza coduri sursa (open source bineinteles) zi-lumina si dupa ce fac o descoperire se duc si sarbatoresc cu cola si pizza scoasa din frigider dupa care isi scot ochelarii cu rama groasa si se culca... iar crackerii ar fi niste talhari cibernetici care fac numai rautati si fura informatii...

opinia "comerciala" spune ca hackerii sunt aia care sparg servere doar de dragul cunoasterii si al culturii si al protectiei mediului, iar crackerii sunt aia care sparg pt foloase materiale, terorism, etc...

opinia "populara" e ca hackerii sparg servere iar crackerii sparg programe si pun patch-urile si serial numberurile pe portale accesibile smile.gif.

opinia mea personala e ca daca "hacking" inseamna a crapa lemne (or something like that) iar "cracking" inseamna a crapa... cele 2 cuvinte fiind aproape sinonime... e cam tot una... deci hacker/cracker... e cam acelasi lucru... depinde fiecare ce intelege... dar sunt deja off-topci rau de tot...

Revenind la topic: covorasul de aluminiu e chiar din aluminiu sau e doar ceva folie din alt material care trebuie lipit pe ceva ? Eu ma gandesc ca e din tabla subtire de aluminiu... dar poate gresesc....
mike.omega
Eu ma refeream la titlu nu la arie :angel:
Anyway, am vazut pe la metro ceea ce vreti voi, covorase care sa imite tabla aia(atentie! era plastic ce am gasit eu) insa nu mi-au inspirat incredere biggrin.gif

PS: Andrei, de unde ai luat tu poza aia??? ca ma simt blink.gif
Andrei Suzuki
N-ai de ce sa te simti ca eu am facut poza. tongue.gif
CTL iti zice ceva? biggrin.gif
HalbaSus
Da, baiatu cu bmw-ul ala (CTL) a aparut si in Supercar (de altfel revista e deschisa pe tabla din partea dreapta)... am vazut si eu masina cand a fost la Oradea International Tuning &Sound... Super tare, nimic de zis... chiar daca la inceput pare supraincarcata... Dar nu am pipait tabla de pe jos sa vad cum e si cum se simte... Alea din plastic chiar ca nu imi inspira incredere... in 2 saptamani la mine ar fi negre (sau ce culoare are plasticul dedesubt)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.