Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce service recomandati si ce nu ?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
alex46383
Salut

As dori sa stiu din opiniile personale ce service sunt ok din punct de vedere al pretului si care sunt cele de care trebuie sa ne ferim .
madalina
Service-uri ale reprezentantelor, service-uri generale, service-uri no name?

Un service poate fi foarte bun ca preturi , dar calitate a lucrarilor proasta. Un alt service poate fi excelent pentru o marca si execrabil pentru alta...
alex46383
Salut

Service ale reprezentantilor de marci de masini.
G e o r g e
faci vreun studiu de piata de care ar trebui si noi sa stim ?
alex46383
Salut

Nu vreau sa aflu daca cumpar x masina ce ma asteapta de la service reprezentatului.
Presupun ca pentru asta e forumul ca sa afli opinii de la cei care au trecut prin asa ceva si nu pentru studiu de piata smile.gif.
G e o r g e
se poate face si un studiu de piata foarte usor smile.gif crezi ca forumurile sunt citite doar de potentiali clienti ?

pai sa zic ca daca iti iei un maybach sau un matiz ? ce te intereseaza mai exact. insira si tu marcile care te intereseaza ..
madalina
Si din ce localitate! Degeaba e serviceul VW din Tiniusoara ok, daca eu locuiesc in Bucuresti!
Zetics40545
QUOTE(G e o r g e)
se poate face si un studiu de piata foarte usor smile.gif crezi ca forumurile sunt citite doar de potentiali clienti ?
...


Well, cu siguranta ca astia de la Hyundai nu citesc forumurile, ca altfel ar fi vazut ca pierd o carutza de clienti numai din cauza preturile de service. Daca se adauga sperietoarea "taxe vamale"...gasim esplicatzia la numarul covirsitor de Hyundai-uri in Ro, desi mai in toate segmentele modelele lor au preturi mai mici decit ale concurentei. (Am auzit si de la un posesor de Santa Fe nemultumiri ca sint preturi mari...daca cumva credeti ca cei care au bani pt astfel de masini nu se uita la preturile de service... beer.gif )
V l a d
se muta la service
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.