Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cea mai "buna" suspensie la cls medie
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Alexis35404
Dintre Avensis, Laguna ,Mondeo,Passat,407, Vectra care are ceam mai "buna suspensie" intre confortabil si sport........... Nu consideram Medie premium( a4,C,S3,S60.etc........)
:wave:
alex46383
salut

Nu ai uitat si alte marci : citroen C4 , din cate stiu sunt lideri la capitolul suspensii, suspensia Hydractive 3 ciiteste pe site .
HalbaSus
daca e sa ne luam dupa traditie atunci suspensia lor e high-tech dar nefiabila... timpul o va dovedi biggrin.gif
Alexis35404
Cred ca ai gresit.........poate C5 nu C4. Aici vorbim de cls medie....va rog sa completati lista....... arigato.gif
mike.omega
Aaaaa Mondeo! biggrin.gif
Alexis35404
Promit cai iau lui Omega un Mondeo daca castig la loto. Totusi daca se pot niste argumente.........comparatii...... arigato.gif

Multumesc
Iulian HondaFan
Mondeo e inca cel mai reusit si sportiv ca suspensii si directie.

Urmeaza indeaproape noul Passat ( ultimele teste il apreciaza f. mult, si lumea spune ca e mai bine echilibrat relativ la rap. comfort manevrabilitate), Subaru Legacy ( cu avantajele AWD desi datorita greutatii mai mari pe puntea fata se comporta tot ca un FWD in colturi) si Accord.

C5 desi are suspensiile hidraulice e setat mai mult pentru comfort si ca si caracter sportiv si comportament in colturi pare sa fie in urma celorlalte. In plus directia pare a fi cam vaga... deci ca si aptitudini in colturi nu e de nivelul celor de mai sus. un avantaj al suspensiei Hydractive e insa pe autostrada unde suspensia se coboara automat crescand stabilitatea la viteze mari si imbunatatind coef. de aerodinamicitate...

Desigur daca ne referim strict la marime ( ampatament, greutate) si consideram si serie3 atunci asta e seful... daca ne referim la pret comportamentul dinamic cel mai bun pe banul dat e cel mai bun pt. cele de mai sus.
f1anatic
QUOTE(Iulian HondaFan)
Mondeo e inca cel mai reusit si sportiv ca suspensii si direct


Iulian...sa itzi fie rusine ! Cel l mai reusit la capitolul asta este BMW Seria 3 (adica noul 330 xi) si te rog sa itzi intre bine in cap lucrul asta. Nu mai umbla cu prostii...cind am auzit Mondeo mi-am zis Mon Dieu ...Passat este tres pasé iar Legacy este un Leg-A-Ciu-Ciu pe linga BMW 330 xi...


Cred ca Legacy este una dintre cele mai "forgiving cars" cind e vorba sa iei o curba la viteza. Dar ma rog...asta este parerea mea personala, subiectiva, dezinformata, formata din citit reviste si comentariile inutile ale altora de pe Internet care nu au condus BMW Series 3.
Alexis35404
Intradevar BMW seria 3 este peste Mondeo...dar nu se pun in discutie berlinele premium. Legacy este si ea mai sportiva ca Mondeo...dar pe gropile din Romania...totusi ceva care sa imbine confortu cu sportivitatea...... Mam facut inteles?? biggrin.gif
Iulian HondaFan
toate imbina comfortul cu sportivitatea... de la mai sportiv la mai comfortabil ai Mondeo, Accord/Legacy, Passat si C5... care e combinatia cea mai reusita depinde de preferintele tale. Din acest pdv nu vei da insa gres cu niciuna. vezi si ce motor iti convine mai mult la fiecare si care sunt preturile cerute...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.