Help - Search - Members - Calendar
Full Version: dacia...nr. 1 ???
Masini.ro Forum > Administrare > Admin www.masini.ro
G a B r I e L
de ce este marca DACIA prima in ordinea masinilor (marcilor) ????

nu ca as avea ceva impotriva... dar nici nu incepe cu litera A .. si nu e nici vre`un bolid unicat... PROTESTE !! :))) .... asta tinand cont ca marcile celelalte nu sunt asezate oricum... si asta sa fie vreo intamplare... ci sunt asezate in ordine alfabetica...
G e o r g e
pentru ca este marca nationala . cand vom avea marca nationala MERCEDES UL atunci ala va fi primul acolo . happy ?

si ar mai f io chestie care se cheama publicitate si promo blush.gif
G a B r I e L
aha... publicitate la dacia??? :))
si aro sau daewoo e masina nationala... aro sigur e... de ce nu este primul????
G e o r g e
promo si publicitate , punctul 2 al mesajului de mai sus
G a B r I e L
eu tot nu vad publicitatea... daca ai da un citat ar fi ok... dar tot nu ai raspuns la prima intrebare a mea (cea pt. care am deschis si topicul) ...
madalina
Inainte de a post, analizeaza putin.

Care este marca cel mai des intalnita in Romania?

Cate masina s-au facut la Dacia anul trecut si cate la Aro?

Dar per total?
G a B r I e L
asta e adevarat.. dar doar pt. ca este cea mai fabricata masina nationala... nefiind si cea mai bune... nu se justifica faptul ca e pe prima pozitie... dar se pare ca asa o sa ramana... asta e.. discriminare !!!!!!!! :D
G e o r g e
de fapt care e problema ta ? nu poti sa dormi la noapte ca e dacia acolo ? blink.gif
G a B r I e L
e discriminare... si in plus ma enerveaza cand vad masini ca MG sau Mercedes sau BMW pe la mijloc... si ma intampina scris mare DACIA ... daca tot va laudati cu dacia scrieti si cu rosu cu caracter de 50 si cu !!! dupa.... eu doar nu intelesesem (si nici cred ca nu am inteles inca) de ce dacia e prima cand intri pe forum
G e o r g e
pe motiv de discriminare propun sa nu se mai importe masini cu puteri peste 90 cp . :angel:
G a B r I e L
si acum vezi ca esti ridicol... no ofence!!!
dar eu vroiam sa zic ca DACIA nu isi merita locul acolo!!!! acum e mai pe intelesul tau???? no ofence..
G e o r g e
de ce nu isi merita locul acolo ? pentru ce motiv ? doar ca nu are luxul bmw ului .

auzi tu pe ce masina ai facut scoala de soferi ? si care a fost masina in care ai mers prima data ?
G a B r I e L
scoala de soferi am facut`o pe un opel astra F de ala scurt... si prima mea masina pe care am condus`o a fost un vw golf 3, fabr. `92

si dacia nu isi merita locul nici pt. fiabilitate...
G e o r g e
atunci ai fost unul dintre fericiti . noi , muritorii astia de rand, avem legaturi stranse cu dacia . prima masina + scoala au fost dacia .
G a B r I e L
mai deci eu nu ma cred nush cine... asa o fost sa fie.. e "vina" mea ca instructoru o avut opel ? ... sau ca masina lu tata din acea vreme (cand am luat eu carnet) era vw? dar eu tot nu vad legatura cu dacia pe prima pozitie... daca tot e asa faceti un chestionar cu toate marcile si vedeti in ce ordine se situeaza... (sfat pt. viitor.. la posibilele modificari).. eu nu am zis acum sa modificati forumu`.. doar mi`am exprimat nemultumirea fata de acea problema.... dupa aceasta discutie am vazut ca nu pot ajunge nicaieri.. si las`o asa ca e KO :) ..pardon ... OK
madalina
Cand intrii pe forum, prima este Opel!
G a B r I e L
lasa reclama pe care si`o face opel`ul prin acest site... eu ma refeream la prima din masinile "de rand" de pe acest site.... netinand cont ca site`u e 80% by Opel... parerea mea
gabi4
Pt george: prima masina condusa(fara carnet biggrin.gif) a fost un oltcit.
scoala de soferi oricum nu am de gand sa o fac pe dacie.si e pe un plan secund
madalina
Topicul nu are ce cauta aici. Se muta la administrare.
G e o r g e
QUOTE(gabi4)
Pt george: prima masina condusa(fara carnet biggrin.gif) a fost un oltcit.
scoala de soferi oricum nu am de gand sa o fac pe dacie.si e pe un plan secund


masinile nu se conduc fara carnet ! este caz penal ! :evil:
G a B r I e L
gabi4.. si restul masinilor conduse fara carnet care au fost... ca sunt curios.. cumva A klasse de la Mercedes ??? sau aia e pur si simplu asa... :bash:
G a B r I e L
george... tu nu ai condus nici odata o masina fara carnet.. fie si pe un drum forestier ???
G e o r g e
nu . prima data cand am condus o masina a fost la scoala de soferi .
madalina
Dragilor, este un topic despre organizarea forumului sau despre oameni fara permis?

Istetilor ce condus fara permis pe drmurile publice le recoman cu caldura citirea codului rutier. Banuiesc ca nu vor cazier!
G e o r g e
este caz penal si pentru cine incredinteaza masina pentru condus unei persoane fara carnet smile.gif
gabi4
atata timp cat nu conduci pe drumuri publice,stai linistit ca nu e caz penal wink.gif
G e o r g e
mie mi se pare o lipsa de responsabilitate. ce se intampla daca omori pe cineva cat timp esti TU , acela fara carnet , la volan ? blink.gif
gabi4
ca sa fiu putin sadic..stai linistit ca la maxim 50 de km/h nu pateste nimic biggrin.gif
acum vorbind in mod serios daca nu e trafic, nu e drum public...pe cine doamne fereste sa accidentezi?

si stai linistit ca sunt o groaza de soferi care desi au carnet habar nu au de cele mai elementare reguli de circulatie si te fac sa iti fie intr-adevar frica pt viata ta
madalina
Gabi, Domane-Fereste, nu doresc nimanui, dar stiu un caz cand in mijlocul campului cineva se afla la volan si a lovit un biciclist, provocandu-i moartea.

Incadrarea juridica a fost mai grava decat in cazul unui accident rutier mortal.
krysty
ce probleme existentiale au unii!... :wtf:
ordinea masinilor este alfabetica singura exceptie fiind Dacia... din motive de cea mai importanta marca nationala.
ca unora sau altora nu le convine... ata e.
ca unii sau altii protesteaza... e dreptul vostru.

thread closed... si poate data viitoare chiar veniti cu probleme importante de administrare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.