Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CE va place mai mult ?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
vlad5
Ce va place mai mult ?
TUNING
Brabus
AMG [mercedes] ?! :|)
OMEGA
Divizia M de la BMW
Paul2
Cinstit .. ABARTH ... dar pana acu 25 de ani cand chiar faceau treaba buna .. nu ca si acuma ca fac o cutie de viteze un pic mai performanta .. si isi pun sigla pe un Fiat si gata.

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-08-15 22:20 ]
RCS
AMG,BRABUS,LORINSER si CARLSSON pt.Mertane
HAMANN si RACING DYNAMICS pt.BMW
TECHART pt.Porsche
ARDEN pt.Jaguar

Laurentiu_007
Europenii nu se pricepi la tunning.In Europa 500 de cai pt. un tunning este ceva fenomenal, pe cand americanii au depasit si 800 de cai.Deci...
G e o r g e
dar unde te crezi matalutza ca esti aici in america ???
daca am fi fost si noi pe acolo am fi vb de 500 cp ca de o nimica toata ... dar cum nu suntem ...
RCS
Legat de ,,baietii de peste ocean'', sa nu uitam faptul ca motoarele masinilor americane nu sunt asa ,,hi-tech'' ca si cele europene. In domeniul tuningului eu as paria totusi pe europeni.
OMEGA
Revenind la subiect!
Autodelta numai pt alfa, sa nu cadeti de pe scaune
adrian6
cred ca un tuning adevarat il faci tu cu manutzele tale si te duci la un meseriash numai cand ti-ai prins urechile shi incepi sa plangi....parerea mea
eu zic ca cel mai misto e sa iei o rabla de pe vremea lui bunicu' , sa o desfaci de la cap la coada si sa scoti din ea o chestie care sa alerge cu macar 200 la ora pe strazile patriei (gen hot-rod la ametitii de americani)
in rest eu zic ca un tuning meseriash fac cei de la ALPINA pentru B.M.W.
Laurentiu_007
Adriane se cunaste ca esti sofer incepetor, atata timp cat ii faci ametiti pe americani.Spuneti ca nu va prea plac americanii, dar cati ati mers cu un Cadillac Deville?Eu am crezut ca sunt intr-un BMW de prin 98, 2000 si ceva, dar masina era din '85.Deci...Cum credeti ca reusesc sa faca americanii nasini mai puternice decat europenii?Eu cred ca o asemenea masina puternica este ff fiabila.
OMEGA
Da adrian este cineva pe autoshow care are un ope sau un ford de vreo 25-30 de ani cu vreo 240 cp! Numai
www.arden.de tuning pe jaguar, si cum sunt fan credeam ca nu vad bine
Laurentiu_007
OMEGA esti fan Jaguar?
Give me 5 frate!!!
guerilla
Alpina pentru BMW
Techart pentru Porsche si pentru cum modifica VW New Beetle
Milotec pentru Skoda
Heico pentru Volvo

bogdan15
gemballa...
eh..o intrebare..nu cumva americanii sunt cu nos....si jap sunt cei mai tari, nu americanii...
europenii sunt specializati pe motoare mai mici, unde consumul este luat in calcul intr-o anumiat masura, pe cand la americani nu conteaza cat mananca si ce fel de combustibil utilizeaza, atata timp cat reuseste sa termine cei 400m cat mai repede...apoi ii da cu refuel...
OMEGA
Da Laurentiu sunt fan Jaguar imbolnavit rau dupa acea marca, as putea spune!
Laurentiu_007
Bogdane prin tuning se mareste cilindreea, arhitectura motorului si eventual se adauga compresoare;si cand ii faci asta unui motor sa fi sigur ca nu mai conteaza consumul.In privinta japonezilor, eu nu am auzit de vreo honda, acura sau alt ceva mai sport din jap cu mai mult de 300 de cai.
vlad5
eu doar v-am cerut parerea nu va certatzi plz...:grin:
OMEGA
Tuneri pt Alfa Romeo!
Autodelta si Cadamuro!
Cautati prin google
vlad5
Sincer eu sunt fan Mercedes shi Jaguar dar mai poutzin ... Imi plac mult OLDTIMERELE

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-09-12 16:51 ]
Ady1
Idiotii de americani scot dintr-un motor de 6.000 ce scoatem noi din unul de 3.000 asa ca `no comment.`
Laurentiu_007
Pai europenii pun tot felul de compresoare si din cauza asta scot asemenea puteri din motoare de 3000cmc.
dany
mai Laurentziu.......de ce vorbesti porcarii......induci oamenii in eroare aici.....tu locuiesti in america si n-ai vazut japoneza cu peste 300 cp.......pai dute si fa si tu un tur la cel mai apropiat dragstrip si ai sa vezi cu gramada........

ai spus deja o gramada de gogosi aici si saracii oameni te-au si crezut......

btw...mie-mi pac mai mult americanele ca japonezele, dar macar i can my facts straight inainte sa judec.....
dany
si ca sa raspund la intrebarea initiala

votez PT Brabus.......chiar daca exorbitant de scumpe....masinile sunt extraordinare
cristian15
CE NE PLACE ? HMM grea intrebare !
Absolut tot ce inseamna tuning , va recomand sa intrati pe www. eSpeedup.it si sa va faceti niste sange rau . Eu personal ma " dau in vant " dupa exterior tuning & lights - ma dau gata , cat despre tuningul motorului , deja intram pe taramul banilor grei si ... , pe cand vedeti voi ca un spoiler, un eleron , un neon le mai aburesti cumva si la noi in tarisoara noastra , fara sa decartezi o gramada de bani .
vivian
AI UN FORD "MADE IN USA"?
INTRA PE http://club.neogen.ro/cluburi/index.php?c=speed
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.