Help - Search - Members - Calendar
Full Version: scuter?care merita preturi?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini pe doua roti
Kotov48756
bicycle.gif raport calitate pret?unde gasesc cele mai bune alegeri?ce var placea voua?si ce ati recomanda unui pusti de 16 ani? biggrin.gif
Lucas
Gilera. modelul parca e DNA. Sunt doua variante de motorizare amandoua cu transmisie automata. Este de 50 cmc si 125 cmc. La 16 ani doar 50-ul ramane in discutie. Acest scooter e de tip speed. E super. Paleta de culori este : rosu, galben, negru, albastru inchis.
Aprilia. Nu mai stiu modelul. Au unul de 50 cmc, tot tip speed.
Crede-ma ca amandoua merita fiecare banut.
sergiu56765
stiti cumva si ce pret are acest scuter?cat costa la mana a doua, in special.mersi :wave:
serban39961
Second sunt între 1500 si 2200 euro.
sergiu56765
daca auzi pe cineva de vanzare, te rog sa-mi dai si mie un nr de contact,sau alteceva.mersi.
alex64823
mojoritatea scuterelor second de 50cc sunt in jurul valorii de 1500 euro, dar nici vorba sa treaca de 2000 euro. am eu de vanzare o vespa et4 125cc (12 cai, motor in 4 timpi, portbagaj si parbriz protector inclus, toate actele ok, adusa din italia, inmatriculata, stare impecabila, 20 mii km) daca esti interesat da un mail la dan_munteanu2003@yahoo.com , si iti trimit si poze. pret: 1700 negociabil
G a B o S
daca ai 16 ani si ai a1 merita :

1. cagiva mito 125 (cea mai puterinica dintre toate cele de 125 si demaraj foarte foarte puternic, seamana cu ducatti 916) sh 2000 euro.(si se gaseste de cele mai multe ori si cu un kit de upgrade deja pe ea asa k ajunge la viteze interesante)
nu e foarte fiabila adica tre sa te pricepi cat de cat si trebuie intretinuta daca o sa incepi sa ii dai in gusa (si sigur o sa o faci n ai cum sa rezisti smile.gif) ) (e buna daca vrei sa te dai in spectacol , ceva gen wheelie si altele) (pt cei cu un surplus de adrenalina)

2. honda cbr 125 aproape aceeasi putere , mai calma , mult mai fiabila dar si mai piperata ca pret ce i drept cam 2500 sh (dar nu cu km multi) (my favorite.)

3. aprilia rs 125 / 50 (50 nu se merita chiar deloc). 125 dupa un upgrade e cam ca si cagiva dar k si cagiva greu de intretinut si foarte pretentioasa.

4. gilera dna 50/125 foarte interesanta mi a placut mult si modelul de 50 cc se infige (ma rog, cat poate un scuter tongue.gif ).

5. peugeot nu mai stu exact ce model dar era tot de 50, tot look de moto dar design ul mi se pare super . e nasol k se gas cam rar modelul. mai multe nuj k nu l am testat.

in rest mai sunt scuterele normale care nu ma incalzesc cu nimic.

personal eu am ales knd aveam 16 ani un ciclomotor (ma rog nu era nevoie de carnet si l am de la 15 ani). foarte bun, eftin, rezistent.
ca design nu prea am ce sa zik k nu prea avea design deci adio dak ai pretentii sa agati gagici cu el smile.gif) .l am mai prez si in alt topic de la masini pe 2 roti. gas motivul akolo.
dar daca ai bani de aruncat pe scutere eu le as alege in ordinea de mai sus. (eu am preferat sa mi tin banii pt masina).
Paul46623
Erm... Cagiva Mito, Aprilia RS si Honda CBR sunt motociclete 'clasice' (e drept, de cilindree mica). N-au ce cauta la categoria scutere.
Principalul avantaj al detinerii unui moped/scuter cand esti tanar (si nelinistit biggrin.gif ) e ca te poti angaja foarte usor drept curier. E-adevarat, alergi din dreapta in stanga toata ziua (prin binecunoscutul trafic de cacao din Bucuresti) dar banul e destul de consistent (mai ales daca reusesti sa faci multe livrari, pt ca esti platit per livrare).
alex64823
poti sa te angajezi ca si curier si cand ai sub 18 ani? blink.gif
pretorian
cu acordul parintilor biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.