Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vineri contra tuturor
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Radu43725
Cine si-a ridicat masina noua vinerea dupa amiaza si cine in restul saptamanii? Am o banuiala ca vineri este o zi predestinata pentru asa ceva (cat mai aproape de sfarsitul programului). Astept confirmari (infirmarile ma vor dezamagi, dar voi putea face fata adevarului biggrin.gif )
madalina
Care este relevanta?

Eu am 4 masini, fiecare luata in alta zi a saptamanii, fiecare dealer preda masina cand vine transportul si au terminat de pregatit masina. Crezi ca daca o masina e gata luni, o tin pana vineri sa o predea?
ionel42112
Eu am luat-o miercurea, pe la 10-11. Nu stiu de ce le-ar da vinerea si nici nu am auzit o asemenea "superstitie". De ce le-ar da numai vinerea?
Radu43725
Relevantza nu exista, daca banuiala nu se adevereste...
Din cele 4 masini pe care le-ai luat, una e de vineri (eu cred ca cea care ti-a creat cele mai multe probleme), eu o iau vineri, doi prieteni au luat vineri...pana acum vinerea conduce. Nu e o regula, dar merita o verificare.
"fiecare dealer preda masina cand vine transportul si au terminat de pregatit masina"
Asa zic si ei ... dar, de unde stii ca-i adevarat!?
f1anatic
Am mai discutat despre asta undeva...Ideea era ca masinile facute la sfirsitul saptaminii (lumea e plictisita da rasol) sau la inceput (echipamentul de productzie nu e inca "rodat") sau in preajma sarbatorilor sint facute mai rasol. Poate e adevarat. Masina mea de trista notorietate vezi alt topic in forumul versus a fost facuta in Decembrie 2004. cica. Cert este ca era un ger de mureai...si cind in Aprilie mi s-a facut de aer conditzionat nu mergea. Au uitat sa cupleze compresorul. Deci au facut lucru la bascalie. Nu conteaza ca inghetz daca il folosesc 3 min pe maxim. Un week-end am transpirat...pina cind m--am dus la dealer si au cuplat mufa.
madalina
QUOTE(Radu43725)
"fiecare dealer preda masina cand vine transportul si au terminat de pregatit masina"
Asa zic si ei ... dar, de unde stii ca-i adevarat!?


Pentru ca in momentul in care m-au anuntat ca vine transportul cu masina mea, am fost la dealer sa vad masina, chiar daca era plina de grasime, am plecat si am revenit cand masina era gata. Majoritatea dealerilor nici nu au spatiul necesar sa tina o saptamana in curte un transport intreg.

Daca e adevarat ce spune F1anatic, predarea masinii nu are nici-o relevanta, ci cand este construita masina.

Daca am 4 masini, cum ai ajuns la concluzia ca una este luata vineri (putea fi la fel de bine L,M, M,J).

Nu sunt absolut deloc superstitioasa.
Zetics40545
Eu ambele masini le-am ridicat joia.
Maff
Eu ultima masina am ridicat-o miercuri, am povestit in alt post istoria predarii ei, ideea este ca daca nu le faceam scandal probabil ca o luam saptamana urmatoare pe la inceput, dar asta numai din cauza comoditatii dealerului (si a nesimtirii as mai adauga).Nu cred ca vineri este o zi mai speciala decat alta, probabil; ca daca masina are probleme, are probleme in orice zi ai ridica-o.... blush.gif
eddie
Eu le-am ridicat pe amandoua pe data de 1 a lunii,aia mi s-a parut mai interesanta decat ziua saptamanii.....nici nu stiu ce zile erau...am verificat acum:1.10.2003 -luni si 1.07.2004 -joi.... band.gif deci am scapat de vineri !!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.