Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chip-Tunning LOGAN, se poate?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
sming35551
Am un Logan amarit 1.4 si as dori sa stiu daca se poate scoate ceva in plus din motoras. Daca stie cineva daca a sosit softul pentru chip-tunning sa ne anunte si pe noi, saracii cu Loganuri. In rest ce s-ar mai putea face, filtre pe direct, tobe, si cit s-ar putea cistiga. Apropo, benzina de 99+ de la Petrom ar putea ajuta cu ceva? Multumiri anticipate.
G e o r g e
blink.gif cum adica sa soseasca , e aici dinainte sa fie loganul aici , e aici de o caruta de ani , vezi ca acelasi motor (cu niste mici diferente) este si pe supernvoa si pe solenza.

www.aspad.ro , da un tel au preturi promo pt masinile romanesti .
sming35551
George, imi pare rau sa te contrazic, dar nu ai dreptate. Chip-rile (softurile), se diferentiaza de la masina la masina, chiar daca au aceleasi motorizari. Sint reglaje ale injectiilor care nu sint identice. Spre exemplu, la VAG, pentru Skoda, VW, sau Seat, nu sint aceleasi Chip-uri. Asa si la Logan, Solenza sau SN, ar trebui sa fie altele. Dovada ca pe site-ul pe care m-ai trimis nu figureaza Logan si nici Solenza, ci numaI SN. Poate te mai interesezi
G e o r g e
tocmai ca sunt in subiect si m-am interesat wink.gif

d'aia ti-am zis sa dai telefon !
sming35551
Scuze frate, ai avut dreptate! Chip-ul costa 200 euroi si te salta cu 8, de la 75 la 83. Nu este chiar rau. Cu inca 2 de la un Pipercross, te faci de 85. Multumesc mult George.
G e o r g e
pe supernova mea am saltat-o un pic mai mult .

este o plansa special dezvoltata, urcata cu 9cp + filtru k&n (de preferat pipercross mai ieftine si mai bune, dar cand l-am luat eu nu exista varianta asta) + esapament marit , complet inox, fara site in tobe... ceva ceva se simte wink.gif

o sa ai niste surprize placute dupa chip , si anume : relantiul sta mai bine cu ac ul cuplat, cand deccelereaza scoasa din viteza se opreste pentru o fractiune de secunda pe la 1100 ( in caz ca vrei sa accelerezi dinnou) pentru ca apoi sa scada la relanti si multe alte chestii wink.gif

toate ce sunt de un real folos biggrin.gif

consumul scade ! ! ! mi-a scazut de la 12.5% - 13 % la 10 - 11 % ! ! !
sming35551
Deja suna bine ce-mi zici, mai ales chestia cu consumul. In Bucuresti te cam umple de draci Loganul. De-abia astept sa-mi fac modificarea. Am stabilit o intilnire ptr. saptamina viitoare. Salve! (apropo de pippercross - de la 30 la 150 de euroi, cu filtru din burete si carcasa separata - cam piperat)
G e o r g e
150 E filtru simplu din sarma si carton (k&n) + TVA atat a fost al meu . ti se mai pare piperat ? :angel:
Andrei Suzuki
Eu cand am vrut sa imi iau filtru am fost initial la Pit Stop Tuning si domnul Voinea mi-a zis ca filtru universal K&N costa 150 eur+tva si asta numai filtrul.La Aspad cu 150 eur iti iei si kit de instalare,tevi..si toate alea de-ti trebuie.Deci nu au preturi piperate.
petre 1
Nici bine nu a intrat pe piata ca lumea s-a si apucat de treaba.. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.