Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Caut Renault 8 Gordini
Masini.ro Forum > Masini.ro > Retro & Concept cars
Iustinian48408
Ar trebui sa fie cateva prin romania pentru ca au participat pe vremuri la raliuri.
Arata ca o dacie 1100 numai ca sau produs in 2 culori albastru metalizat sau galben si celebrele dungi albe gordini, si mai au multe alte diferente. Eu am vazut un singur exemplar toata viata dar ... caut sa cumpar unul aproape in orice stare ar fi.
James Kilowatt
www.petites-annonces.fr
www.bonjour.fr
Daniel76078
he,he......sa tot cauti dar iti garantez ca nu o sa gasesti.Si eu am vrut sa-mi iau unu dar ma multumesc cu vechea mea dacie 1100.Oricum, iti doresc succes!
James Kilowatt
Stie cineva unde pot fi gasite piese de caroserie pentru Renaul 8 - sau Dacia 1100 NOI? Un nene dintr-un club renault belgoid vrea multe pentru el si gasca lui.
Daniel82595
piese pt Dacia 1100 doar din dezmembrari stiu eu un loc :wave:
Daniel82595
si am vazut si un Renault 10 din 1966 de vanzare in stare bunicica, adik vopseaua se exfoliase dar rugina nu avea. Da-ti un mp dc e
FLORIN2
R8 G au fost doua in TM, unul a disparut demult...iar unul l-am ratat la 3 zile acum vo 5 ani :bash:
era intr-un garaj, proprietarul murise, si fratele acestuia, un domn mai in varsta avea nevasta in spital si avea nevoie de bani, a dat un anunt : Vand renault xx [...] vand sau dezmembrez Renault 8 Gordini, eu cum citesc toate anunturile unui anume ziar, le iau rapid pe primele cuvinte si cum am vazut Renault x(nu mai retin modelul) am trecut mai departe fara sa vad k in acelasi anunt avea si R8 G-ul blush.gif , saptamana urmatoare a aparut separat Gordini..si cand am sunat mi-a zis k au venit 2 baieti tineri si l-au cumparat cu 500DM acum 3 zile..am zis k fac crize :minigun:
mi-a zis k fartele lui a participat in tinerete cu masina la ceva raliuri judetene, locale si k avea motorul de 1.3 si 2 carburi duble(deci era cel mai mare motor de pe R8 G) cel cu carburi Webber si 88CP :bash:
me idiot..asta e sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.