Help - Search - Members - Calendar
Full Version: RX8 vs TT vs Nissan 350Z vs Honda S 2000 vs.........
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
cosmin45741
As vrea sa-mi iau o a 2 a masina si mai am de studiat ofertele pe piata...
Ce parere aveti de subiect?
Watcher
Singura chestie care imi vine in cap s-o zic este ca:

Nissan 350Z mi se pare uratel iar la TOP GEAR l-au criticat tare de tot cand a fost la teste.
RX8 e frumoasa si interesanta dar motorul respectiv e mai greu de intretinut.
S2000 cred ca e scumpa dinc cauza taxelor si nici cu piesele de schimb s-ar putea sa nu fie prea bine.
TTul e mai comun (des intalnit) si iarasi problemele eventuale cu serviceul PBN
G e o r g e
la un sti nu te gandesti ? :angel:
cosmin45741
stiu problema ta cu subaru george si nu ma gandesc pt ca vreau o masina frumusica, nu sa merg cu ea pe macadam.
intr-adevar sti-ul are f multe calitati, dar care pe mine nu chiar ma intereseaza....
daca ar fi fost sa fie singura masina, mai mult ca sigur ma gandeam, dar asa, masina pt iarna, economicoasa si de drumuri mai proaste am, vreau o masina de plimbare...
G e o r g e
iti recomand atunci un S2000
cosmin45741
de ce?
e un subiect de versus, nu?
G e o r g e
pai , motor foarte performant, e cabrio, atrage privirile , este fun la condus, este fiabila, fuge tare , are perspective bune de tuning biggrin.gif
cosmin45741
da, dar vezi tu, rx8-ul e cel mai scump la 29000 cip, in timp ce s 2000-ul pleaca de la 35500...si ala are motor f performant, fuge tare (am facut drive test cu unul mai slab de 182 de cai si e ca un kart) si e full la banii aia (inclusiv navigatie)...iar pt 6500 (fara taxe) ca sa fie cabrio, ma mai gandesc...
G e o r g e
vezi ca exista o fraza pe situl producatorului care zice cam asa : motorul poate cauza probleme pt ca este experimental sau ceva in genul asta .
cosmin45741
experimental?? lol, mazda face wankel de 30 de ani, in caz ca nu stiai....
ca aveau probleme alea mai vechi (picau cam la 150000), asta e altceva, dar asta nu inseamna ca e experimental...
iar oricum eu nu tin o masina 150000
Maff
S2000, dupa parerea mea este cea mai aratoasa si am vazut o gramada tunate care aratau si mai bine, RX8 nu prea imi place si nu trage asa bine ca S2000-ul, TT-ul este dupa mine prea comun si nu arata asa bine ca Honda.Si 350Z imi place, dar Honda este mult mai misto din toate punctele de vedere, Nissanul pare cam prea colturos.
Maff



[img]http://www.audittcca.com/photo_gallery/ttthreequarterrearblack.jpg?display=small[/img]
Maff
si TT
madalina
Daca vrei o masina de impresionat fete, ia una decapotabila. Si coupeurile impresioneaza, dar nu la fel de mult. biggrin.gif

Daca te decizi sa iei un RX8 nu uita sa mai negociezi cu dealerul, ca doar esti la a doua masian de la ei!
cosmin45741
vreau o masina care sa ma impresioneze pe mine si atat....pt sufletul meu....
iar in legatura cu performantele, nu-i mare diferenta intre s 2000 si rx8:
s 2000:
Viteza maxima (km/h) 243
Acceleratie 0-100km/h (sec) 6.2

rx8:
Acceleratie 0-100 km s 6.4
Viteza maxima Km/h 235
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.