Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noul Volkswagen Fox 1.2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Maff
A aparut de curand noul Fox, o masina care a fost lansata fara valuri, o masina care se vrea o alternativa la Logan.




Ca motorizari sunt disponibile 1.2 55cp, 1.4 75cp si 1.4 TDI 75cp.Se doreste a fi o masina care sa coste la limita a 9000 euro.
G e o r g e
la prima vedere :

motoare slabe rau de tot
tare mica , chiar mai mica ca un tico pare , sau e tipul ala ceva mai mare ca mine laugh.gif
materiale slabe rau , cel putin asa par din poze
James Kilowatt
Nu e noua, e adusa din brazilia si e noua doar pe piata europeana. Dupa experienta ratata cu lupo/arosa, vor sa icnerce o noua masina de sun 9000€.
Motoarele sunt de-tunate special ca sa nu concureze pe Polo...
G a B r I e L
nu cred ca poate fi o alternativa la logan.. tinand cont ca sunt 2 masini din clase diferite... si pretul este diferit.... chiar daca doar cu 1- 1,5 mii euro...nu cred ca cineva care vrea o masina de familie o sa isi ia masina asta.. o sa isi ia logan daca nu are mai multi bani si vrea o masina noua... parerea mea... si cred ca a multor altora.. :arigato:
Maff
Sa stii ca in afara, de exemplu in Franta unde am fost de multe ori si chiar am stat ceva timp, lumea cauta masini mici, cu care sa se poata strecura in trafic si care (cel mai important aspect) sa consume putin.Din cauza asta este considerata o alternativa la Logan, pentru ca are pret apropiat, si pentru ca in privinta consumului nici nu mai comentez, acesta fiind dezastruos la Logan fata de Fox, care are si masa mult mai mica, si datorita motoarelor mai mici si de generatie mai noua consuma mai putin........
G a B r I e L
e clar ca , ca masina de oras e un concurent serios la logan... dar o familie care are 1-2 copii si nu dispune sau nu doreste sa dea mai multi bani pe o masina va opta pt. logan... 4 usi, mai mult loc, portbagaj mai mare ->> o masina perfecta de familie in banii pe care ii dai pe ea...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.