Help - Search - Members - Calendar
Full Version: polo 1.0
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
marius46303
Salutare,

As vrea si eu sa achizitionez o masina cam la 5000 euro si un pic si am gasit un Polo benzinar motor de 1 L, din martie 2000, 3 usi, fara clima si alte chestii electrice, practic dotari de baza.
Costa 5200 cu toate taxele adus de dincolo. Ce ziceti merita? nu e prea mic motorul? Daca are sau a avut cineva si ma poate ajuta as aprecia f mult parerea voastra.

O zi buna! bicycle.gif
G e o r g e
fara clima ? blink.gif
madalina
Ai o masina cheala si lenesa, dar e VW. Nu conteaza ca dai la manivela sa deschizi un geam, nu conteaza ca n-ai proiectoare, nu conteaza ca te depasesc daciile, iar o supernova e chiar dotata fata de a ta.

In plus, gandeste-te daca ai bani de intretinere.
marius46303
bani de intretinere am, asta nu-i o problema, problema e ca nu mai am eu rabdare sa mai strang ceva sa-mi iau ceva mai tare.
Vine vara si vreu sa ma duc si eu in concediu prin tara, poate si pe dincolo.
Sincer ca nu are clima regret dar restul nu ma afecteaza.
Geamurile?
Hai ca nu a murit nimeni ca a dat la manivela, macar le pot deschide( si inchide) si iarna.
Proiectoarele, sincer de cand conduc cred ca as fi avut nevoie de vreo doua ori, cred ca nu se justifica.
In schimb cu motorul nu stiu ce sa zic...e fiabil, trage sau nu
G e o r g e
sa-ti explic ceva ! am mers pe acelasi principiu si eu ca tine in 2000. mi-am luat un G IV , 1.4 75cp , cu clima si un cassetofon vai de el (alpha) . avea ABS si cam atat blink.gif

eu zic : la dacia nu am avut nevoie de geamuri electrice , sau de oglinzi electrice si incalzite , sau ... sau ... asa ca merge si pe asta fara .

pana cand la semafor , acelasi G IV , doar ca dotat, el cu butonul eu cu manivela. apoi si supernovele , ele cu geamuri electrice eu tot cu manivela, apoi a venit iarna , toti cei care aveau oglinzi cu degivrarea vedeau eu nu . dar mi-am dat seama de asta cand am luat un megane I , 1.6 16v, care spre deosebire de golf era muuuult mai bine dotat , mult mai puternic si costase mai putin blink.gif

eu zic sa te mai gandesti cu masina aia , mai ales ca vrei sa pleci cu ea la plimbare. fara clima ? la 40 - 50 grade cate o sa fie vara asta ? cred ca glumesti . si inca ceva , motorul ala e de oras , masina la fel ! va consuma cat una de 1.4 si va merge ca o bicicleta !

nu o lua !
Maff
La banii astia nu merita, mai ales fara clima, mai asteapta inca putin pana strangi inca vreo 1-2k euro si gasesti vorba lui George, un megane 1 mult mai bine echipat si cu care chiar poti merge in afara orasului fara ca drumul sa devina un chin.
eddie
CORECT ! Mai cauta,e prea scumpa pentru ce face....aia nu,aia nu....zau !Mai bine iti iei un Logan ! E si nou si are sigur mai multe....dar e putin mai scump !
marius46303
am inteles ce vreti sa ziceti ,aveti si voi dreptate si va multumesc mult pentru sfaturi.
M-am gandit si la Logan credeti-ma, dar ala e chel la 6000, nici macar servo nu are, abia pe urmatoarea varianta e optional, daca vrei niste chestii electrice servo directie si ABS ajungi pe la 7K si ceva. Daca as avea atat nu m-as incurca cu Polo. Mi-as lua un vectra din 2000-2001.
No offence cu francezele dar nu prea-s pe gustul meu.
Ce credeti ca pot lua cu 5000 euro?
Am cautat eu, sau ceva masina de masina dar din 94 maxim 95 sau ceva mai noua dar cheala sau...o solenza cu de toate nu?
Solenza ma cam deprima, cand vad bordul ala parca ma intorc in timp...
Nu stiu ce o sa fac...in orice caz va tin la curent despre cum o sa mearga indiferent cum o va chema.
Daca credeti ca subiectul mai merita "disecat" astept in continuare cu interes opiniile voastre.

Txs
James Kilowatt
Incearca un Punto
Sau un Daewoo Lanos
Sau poate, un hyndai accent
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.