Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Firme care ofera leasing autoturisme second hand
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
admin
Salut
Poate cineva sa-mi ofere reletii viv a vis de acest aspect?
Am tot cautat pe net dar mai toate firmele ofera mai mult vinzari de autoturisme noi.
Nu as vrea sa se interpreteze gresit (nu doresc reclama gratuita)dar cine ma poate ajuta mi-ar prinde bine o adresa de firma ,nr de tel,adresa de e-mail orice forma de contact.
Pentru cei care nu vor sa ma ajute va rog sa-mi trimiteti e-mail pe nemuritorul@yahoo.com
Multumesc anticipat.
IONUT3
incearca prin bucuresti la dealer-ii de masini straine noi. mai sunt unii care practica sistemul buy-back. astia au masini second hand.
viorel3
de ce nu incerci un imprumut la o banca? Mai nou, stiu ca BCR acorda credite pt auto sh. Iar ca persoana fizica iesi mai avantajos cu imprumutul decat cu leasingul. Eu vreau sa iau un credit acum pt acelasi motiv.
Adrian8
Nu va recomand imprumutul la banca in detrimentul Leasing-ului. Spre exemplu, am fost la Tiriac care au au cam cea mai mica dobanda pe piata ( 6% daca iti faci cont la ei si iti versi salariul acolo si 7% prin plata directa in contul lor ) . Vreau sa spun ca la aceeasi perioada de 5 ani la leasing imi calculasera o rata de 148 Euro/luna( am prins oferta de la Porshe leasing cu 10.5 % dobanada) pe cand banca imi calcula rata la 200 pe luna ( in ambele rate toate taxele si asigurarile incluse) plus ca taxa de management este mai mult decat dublu la banca. "Dragutul domn de la banca nu a putut sa imi explice aceasta anomalie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.