Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Megane Sedan Confort Privilege 1.5 dci
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Andrei47793
Salut
Am si eu o intrebare pentru posesorii de Confort Privilege...
Imi puteti spune daca panourile usilor sunt imbracate in piele? sau trebuie adaugata optiune "Tapiterie de piele" pentru asta ?
pe 7 iunie am sa ma conving singur biggrin.gif da' eram mult prea curios blush.gif
Multumesc anticipat
G e o r g e
eu stiu ca daca ai tapiserie dubla, jumatate piele jumatate velur ai si usile imbracate in pieel . sau in fine mai ai pe usi niste bucati de piele biggrin.gif

daca ai si optiunea tapiserie din piele atunci ai scaunele imbracate in piele si fetele usilor asisderea .
Andrei47793
Intreb acest lucru pentru ca referitor la varianta Confor Privilege... pentru ca in manualul care descrie cele doua variante Estate si Megane ... la varianta privilege este o nota sub poza interiorului din aceasta varianta in care scrie foarte clar si citetz : <Privitor la imaginea de mai sus, pe ambianta Privilege, panourile usilor sunt imbracate in piele doar in cazul achizitionarii optiunii "Tapiterie din piele" > | Iar in poza respectiva panourile usilor sunt imbracate in piele...
Nu am avut ocazia sa intreb un reprezentat renault si tocmai deasta incerc sa aflu raspunsul aici... in plus am observat la mai multe meganeuri privilege... panourile din piele cu aceasti tapiterie standard mixata cu piele...
Si totusi sunt panourile imbracate in piele pentru tapiteria mixata cu piele (standard)?
G e o r g e
pai pozele nu sunt intotdeauna conforme cu realitatea wink.gif

dar daca asa scrie acolo asa o fi.
Cornel2
La inceput a fost dotare standard dar din cate stiu acum au scos multe dupa ea...oglinda electrocom;fete de usi si scaunde (partial) din piele ;parbriz atermic si probabil multe altele!
Andrei47793
sper sa ma insel biggrin.gif o sa va zic pe 7 ...
Andrei47793
Imi puteti spune un e-mail de la reprezentanta Renault... pt ca se pare CONTACT-ul de pe site-ul oficial nu merge... unde pot sa ma adresez referitor la nedumerirea mea ?
Si sa intreb si cu cele mentionate mai sus feritoare la parbrizul atermic, oglinzile etc...
CCI
Eu nu stiu decat de formularul de contact de pe site. Dar acum nu merge, am incercat si eu sa intreb ceva de vreo 2 zile.

Poate merge din IE? Eu am incercat cu Firefox.

Cristi
Andrei47793
nici mie nu-mi merge...
nu cred ca are legatura cu IE...
madalina
http://www.renault.ro/ro/service/service_c...330667ab004bd6e

"Stimate Client,

Renault pune la dispozitia dumneavoastra serviciul Vocea Clientului Renault Nissan Romania pentru a va asculta si informa. Astfel, numarul de telefon 021.203.88.58 este la dispozitia dumneavoastra pentru a dialoga cu Renault.

Toate informatiile pe care le doriti le puteti obtine de luni pana vineri intre orele 8.00 si 20.00 si sambata intre orele 9.00 si 17.00.
Deasemenea ne puteti contacta si prin intermediul site-ului nostru."

de pe www.renault.ro
Andrei47793
Merci mult madalina biggrin.gif
Am incercat Vocea Clientul si tocmai optiunea asta de pe site-ul Renault nu functioneaza... si nu e din vina IE-ul...
Inca o intrebare...
Pe Megane-ul meu mi-am comandat motor de 1.5 dci
este chiar asa cum se spune ca imbatranesti pana accelereaza ?
undeva am citit 1.5 dci + turbo ... deasta l-am si cumparat, am crezut ca e putin mai sprinten si ofera si un consum f mic...
Se poate face o depasire ca la carte cu un astfel de motor?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.