Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Timp de asteptare pentru opel astra
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
alex46383
Salut

Am intrebat astazi la gtt dealer opel autorizat cat dureaza pentru modelul opel astra sa-mi fie adus in cazul unei comenzi.

Raspuns : 5 LUNI !!!! .

Fratilor daca am ajuns sa stau 5 luni dupa o masina inseamna ca o duc bine astia, rau de tot.Cat priveste marele test opel nu va mai inscrieti ca o face-ti degeaba, sunt ocupate locurile pentru 3 ani .Tipa de la vanzari mi-a spus ca sunt 200 inscrieri zilnice.

Deci no chance!!! Poate daca scrieti ca sunteti manager coca-cola va mai dau baietii o rezervare!!!

Parca vad pe net anunturi "vand rezervare test opel " smile.gif

PS: Merita easytronic 700 euroi ? Va rog opinii ! (easytronic inseamna eliminarea ambreiajului si comutarea intre manual si automat a cutie de viteze in functie de drum)

Bafta
pretorian
SAL
firma la care lucrez eu tocmai au comandat 3 buc., 2 astra;1vectra; la di-bas si le-au promis colegilor mei ca le aduc in max 45 zile :naughty: poate nu sunt asa solicitat la ei de se misca mai repede.
DragosV
In nici un caz 5 luni. Eu am luat masina din semnatura si a venit in 2 luni si jumatate cu toate ca 1.9 CDTI-urile aveau termenuri de livrare de 3-4 luni, mai mari cu circa 1 luna decat celelalte motorizari. Termenul normal este de 2 luni. Un prieten si-a luat un 1.7 CDTI si masina a venit in 1 luna si 10 zile (si a fost comanda nu de pe stoc).
alex46383
Salut

Problema este ca acum vine vara si muncitorii intra in vacanta deci este posibil sa astepti 5 luni.
DragosV
Da ai dreptate ca am auzit si eu asta cu vacanta. Dar sigur nu vor fi 5 luni ci mai putin. Dealerul isi ia si el un termen de siguranta ca sa nu fie nevoit sa-ti plateasca tie penalizari. Mai intreaba si la alti ce si cum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.