Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Boxe Ignis
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
Gabi29929
Am si eu o problema: desi ar trebui sa am 6 boxe cele 2 boxe din spate lipsesc (am vazut asta abia la revizia de 1000 si nu cand luat masina din Timisoara).

Cei de la Sara mi-au spus ca vor cauta o solutie si de cateva luni nu au dat nici un semn de viata.... :evil:

A mai patit cineva asa ceva? Aveti idee ce caracteristici au boxele alea? Macar daca nu imi spune nimeni nimic o sa imi iau eu altele blink.gif
Hai -40582
Uita-te prin hirtiile masinii. Ori prin contract, ori prin "comanda ferma". Se specifica p-acolo cite boxe ar trebui sa ai. Daca chiar scrie "6", atunci dealer-ii ar trebui sa-ti rezolve problema...
Andrei Suzuki
Scrie ca ai 6 boxe,dar defapt sunt (sau ar trebui sa fie) 4 boxe+2 tweetere amplasate in fata.
Boxele din spate la Ignis sunt rotunde,de 13 cm,pe 2 cai-niste prostii.
Vorbeste cu Carina si sigur o sa ta ajute.
Gabi29929
e comanda ferma din ce tin minte, am sa ma uit acasa...deocamdata nici un semn...

Sunt 2 fata+2 tweetere, spate lipsa
Carina Big
Buna "Gabi29929",
Imi pare rau sa aud ca "problema" Dvs. nu a gasit rezolvare, desi sincer stiu foarte clar ca Luminita a tinut legatura cu Dvs. in ceea ce priveste aceasta situatie.
Doresc totusi sa precizez faptul ca nu este o problema si anume masina este dotata cu 4 boxe + 2 tweetere amplasate in ramele din geam pe interior (in dreptul oglinzilor retrovizoare leterale).

Deci in concluzie masina este prevazuta cu "6 boxe" precum a fost specificat in comanda ferma semnata de catre Dvs. inainte de achizitionarea autoturismului.

Sper ca astfel sa fi lamurit situatia aceasta neplacuta atat pentru Dvs. cat si pentru noi, iar pe viitor va rog sa ma contactati direct pe mine si pot sa va promit ca vom incerca sa va ajutam cum putem in cel mai scut timp posibil.

Multumesc mult si inca odata imi cer scuze.
K
Gabi29929
pai tocmai ca e dotata doar cu 2 fata + 2 tweetere pe geamuri ESTE o problema. nu 4+2 cum spuneti dumneavoastra
deci problema exista in continuare - boxele de la luneta din spate nu exista la mine in masina. sper ca sunt destul de clar.

vorbim de 4 nu de 6 - foarte simplu.

Si mie imi pare rau dar un mail cu Problema se studiaza nu inseamna rezolvare, mai ales ca trecut destul timp intre contactarea dumneavoastra - respectiv a Luminitei- si acest mesaj pe forum.
Am vrut pur si simplu sa stiu daca a mai existat altcineva in aceeasi pozitie cu mine si a gasit o rezolvare cumva.
Carina Big
"Gabi29929",
Trebuie sa recunosc ca nu am mai intalnit niciodata pana acum un astfel de caz si sincera sa fiu nu stiu ce rezolvare as putea gasii.
Fireste din punctul de vedere al clientului, adica al Dvs. rezolvarea este sa va oferim un set de boxe, lucru care pentru firma noastra poate fi usor neplacut.
Si aici sa nu ma intelegeti gresit, nu ma refer strict la bani, ci stau si ma gandesc ce s-ar intampla daca ar venii toti sa-mi spuna ca le lipsesc tot felul de lucruri de pe masina, si asta dupa ce au ridicat masina, au rulat-o, etc.
Acum ce pot eu sa fac pentru a simplifica situatia, este fie sa va trimit un set de boxe (montare gratuita la service-ul indicat de mine), fie suma ce reprezinta boxele (respectiv 29 EUR) sa va fie scazuta din urmatoarea factura de revizie.

In speranta ca am reusit sa gasesc solutia optima pentru Dvs. si in speranta ca nu v-am cauzat prea multe necazuri prin aceasta situatie neplacuta, va multumesc pentru intelegere.
Gabi29929
Perfect! Pe mine ma intereseaza boxele - adica sa am 6 cum am platit de la inceput. Atat!

Cat despre mers, rulat si umblat avand in vedere ca am venit din Timisoara cu masina (560km) si am observat ca ar fi ceva in neregula cu boxele din spate am zis ca astept pana la prima revizie (1000km) si vor vedea cei de la service ce si cum.

Ei mi-au spus sa ma adresez dumneavoastra. Daca as fi umblat la masina se vedea asta desi nu stiu ce interes aveam sa fac asta, in fine.

Daca rezolvarea era atat de simpla nu stiu de ce a fost cazul sa postez pe un forum inainte de a se gasi o rezolvare, mai ales ca problema am sesizat-o cu foarte mult timp in urma?

Am fost foarte mirat de aceasta intarziere avand in vedere ca in afara de acest "incident" colaborarea cu Sara Motors a fost excelenta.
Gabi29929
Deci?
Carina Big
Asteptam boxele pe care o sa le primiti direct acasa la Dvs., imediat cum imtram si noi in posesia lor.
Datorita faptului ca noi oferim garantie acesei masini, boxele care Dvs. sustineti ca nu le-ati avut, le-am comandat originale.

Consier ca din partea firmei noastre bunavointa si deschiderea spre rezolvarea acestei situatii, exista.

Va multumesc.
Ionut-35
Ce dimesiuni au difuzoarele de pe IGNIS?

Este vorba de cele doua din plansa de bord si cele din portbagaj.
Andrei Suzuki
Alea din fata au 10 cm diametru si cele din spate 13 cm.Toate pe 2 cai.
Carina Big
Buna,
Doresc sa spun ca sambata au fost trimise catre "Gabi29929", cele 2 boxe care dansul sustine ca nu se aflau in dotarea masinii, cand a fost receptionata.
Am tinut sa fac aceasta mentiune, deoarece a durat foarte mult rezolvarea acestei situatii neplacute atat pentru client cat si pentru noi totodata, intarziere care pentru noi este o bila neagra.
E bine sa spunem si lucrurile bune despre noi, insa si cele mai putin bune, astfel putem sa constientizam ce anume trebuie inbunatatit.
Doresc astfel sa imi cer inca odata scuze lui "Gabi29929" pentru toata situatia, si totodata daca se poate sa imi confirmati daca totul este ok.
Multumesc.
Gabi29929
Multumesc, am primit difuzoarele pe care "sustineti" ca le avea masina cind am luat-o.

:naughty:
Evident maine ma duc in targ, le vind si scot astfel un ban frumos pe ele :bash: :angel:

Cat despre bile negre nu cred ca timpul de rezolvare atarna cel mai mult ci faptul ca desi v-am semnalat problema imediat ce am aflat de ea pana in momentul in care nu am scris pe un forum public "problema" mea nu a fost luata in considerare de dumneavastra. Avand in vedere insa ca s-a rezolvat pozitiv bila e mai catre gri.

Concluzia ar fi ca tot de la Sara as lua masina. biggrin.gif
Zetics40545
QUOTE(Gabi29929)
...

Concluzia ar fi ca tot de la Sara as lua masina. biggrin.gif


Hmm, sint curios daca in schimb te-ar mai vrea ei de client... :boxing: ce zici Carina?
Gabi29929
band.gif Banii vorbesc, banii te fac band.gif :angel:
Carina Big
Asa cum am mai spus si cu alte ocazii, pentru noi cel mai important lucru este ca "clientul SUZUKI" sa fie convins ca a facut o afacere buna, pentru el.
Asta este si motivul pentru care nu am comentat si am trimis boxele, nu am comentat si am restituit contravaloarea freonului...
Trebuie sa recunosc ca nu am avut multe cazuri nefericite de genul asta, insa au existat si niciodata nu am dat inapoi, ci din contra am suportat integral toate cheltuielile...Nu vreau sa ma laud ci doar sa subliniez ca pentru noi chiar nu conteaza cine este clientul, de unde a cumparat, cati bani are si cat este de nesuferit (vorbesc la modul general, fireste) este client si trebuie servit.
Plus ca eu personal nu cred in slogane de genul "Banii vorbesc, banii te fac"! :!:
Asa ca "Gabi29929" sper sa mai avem ocazia de a va vinde o masina, pe care vreau sa va promit ca vi-o voi preda eu personal...
Vreau insa sa va spun ca dupa situatia neplacuta cu Dvs. intreg sistemul de livrari catre clienti a fost schimbat, deci poate e totusi un lucru bun ca s-a intamplat astfel... biggrin.gif
In alta ordine de idei, sper ca a fost o gluma cand ati spus ca mergeti si vindeti boxele, sau nu?
:thumbdown:
Gabi29929
Daca vorbeam serios nu as fi scris pe forum.
Ca precizare: era o gluma si cea cu banii vorbesc.

In rest No comment; concluziile le trage fiecare pentru el. :scratchchin:
Carina Big
:coolspeak:
Andrei Suzuki
Gabi,oricum pe boxele alea mai mult de 3-400.000 nu luai. tongue.gif biggrin.gif
Carina Big
Andrei, la preturile astea, cumparam 2 seturi si jumate!!!
:cry:
hmmmm :scratchchin: asta sa insemne oare ca m-au pacalit???
:evil:
Andrei Suzuki
Cum adica?N-am inteles...
Oricum,n-are rost sa cumperi nici 3 seturi ca nu merita.They suck.Rau de tot.
Carina Big
Adica eu le-am cumparat la pret mult mai mare decat cei 300-400 mii lei pe care spui tu ca ii primesti pe boxe in piata.
:doh:
Dar nu-i nici un fel de problema, atata timp cat s-a rezolvat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.