Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mercedes clasa A sh la 8-9000eur
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mercedes Benz
Cosmin43292
Salut! La banii acestia merita sa-mi aduc de afara masina si cat de fiabila este? Sa-mi cumpar din tara ceva similar, am citit la greu pe forum de Toyota Yaris care se pare ca e super, Renault Clio Bicorp? Pe gustul meu ar cam fi un A140 care ar fi si mai ieftin, nu ma deranjeaza ca este pe benzina ca nu ca am sa circul cu el sa-mi sara capacele! Am nevoie pentru week-end,concediu,pt doua persoane!
Am cautat pe www.mobile.de si mai am prieteni in Belgia si Olanda si daca e de la ei ma duc sa-l aduc.
Cam atat! Astept sfaturi!
Multumesc!
G e o r g e
gandeste-te si la intretinere !
Cosmin43292
QUOTE(G e o r g e)
gandeste-te si la intretinere !

Ma gandesc ca nu poate sa fie mult mai scumpa intretinerea decat la o masina normala! Totusi este mecedes! Vorbeam acum cateva zile cu un vecin care avea Mercedes din '90 si avea peste 300k km facuti cu el! Mi-a zis ca a schimbat recent curelele dar 100k nu se mai atinge de ele!
madalina
defineste Intretinerea la o masina normala" ca eu am 4 si ma costa o revizie de al 2.500.000 pana la 25.000.000 si nici-una nu este in clasa de lux.
gabi4
eu sunt fan a klasse...daca asha fi in locul tau nu ash ezita nici o clipa. e super faina masina blush.gif
Cosmin43292
[quote="madalina"]defineste Intretinerea la o masina normala" ca eu am 4 si ma costa o revizie de al 2.500.000 pana la 25.000.000 ........quote]
Daca ar fi sa dau 25.000.000 pe o revizie la A clase atunci ma las pagubas! Ma gandeam ca A clase nu este o masina de lux eu ma gandesc ca o pot compara chiar si cu o Toyota Yaris! Daca cade ceva de pe ea si nu este cuprins in garantie costa de ustura!E totusi sh, ca de una noua nu pot sa ma apropii si e Mercedes. Vroiam sa stiu si cat este de fiabil,comportament de drum,consum etc.
madalina
Am in fata facturile de la Yaris si Opel corsa de la ultimele revizii. Preturi fara TVA:

Filtru Ulei 212.795 lei (Yaris), 133.000(Corsa)
Filtru polen 525.965 lei (Yaris), 763.000 lei (Corsa)
Ulei 275.940 lei/L Yaris 455.000lei/L Corsa
Cosmin43292
Ma uitam aseara pe un site www.autoscout.de si pe www.mobile.de sa vad preturi de masini! Vad ca difera destul de mult! Care o fi explicatia? Cele de pe www.autoscout.de sunt mai mic! Un amic imi zice ca a vasut audi A6 cu 6000euro! Cred ca ceva nu e in regula!
Am observat ca reviziile la Yaris sunt ff ieftine! La Yaris ma gandesc de mult timp,dar 11-13k euro nu am si trebuie sa fac un credit........si ajung pe la 15-16k euro in final! La revanzare cat crezi ca mai scoti Madalina pe ea? Dupa 3-4ani? Si cand o sa fie de schimbat curele, ceva amortizoare cred ca atunci o sa fie scumpa treaba!.........poate ma insel!Eu am tecut in revista multe din discutiile de pe acest site care sunt fff interesante si constructive! Acum am deschis si eu acest topic cand m-am hotarat sa-mi achizitionez o masina care sa fie confortabila pt 2 pers (week-end +concediu) si suma ar cam fi de 8-9k euro! Nu vreau sa ma bag la Logan,matiz...etc. Nu stiu daca merita sa ma agit sa fac un credit ca iese cam scumpa achizitia in final si nu vreau sa tin masina decat 2-3 ani....cand probabil o sa-mi iau o masina de familie...dar pana atunci....
Vad ca acest tip de masina este destul de rara,desi am vazut prin cartier vreo 2! Vroiam sa stiu si eu in ce ape se scalda, cum se comporta,daca are bube,cam cat de scumpe sunt reviziile,etc.
madalina
Nu prea se gasesc de vanzare in Romania,, Yaris. In germania pretul pleca la o masian cu vechimea masinii mele, cu aceleasi dotari, cu acelasi motor de la 9900 si merge pana 14.000. Eu am dat pe a mea 12570, cu toate taxele incluse - am beneficiat de o promotie la ultimul SIAB.

Daca as vinde-o acum, ceea ce este 100% exclus, chiar daca as vrea eu sa o vand, ar cumpara-o imediat mama mea, ce este indragostita de masinuta- sub 9500 euro nu as da-o.
romb
doi prieteni (frati) tocmai si-au adus din Germania 2 A140 negre.
primul a costat 10.500 , iar al doilea 11.000 , pret cu toate taxele aici.
masinile nu sunt foarte bine dotate deci nu prea mi se pare ca merita , calitatea interioara nu are nimic in comun cu numele Mercedes , iar designul bordului e cel putin ciudat , aduce rau a Smart , mie unul nu imi place deloc...

oricum la 8-9 mii nu cred ca reusesti sa iti aduci ceva in stare buna....
calin...
stie cineva cat da mercedes garantie la caroserie pt A classe, primul model? mersi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.